Google’ın Çapraz Mesajlaşma Uygulaması Babel Platformundan İlk Görüntüler Geldi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google cephesinde yeni bir mesajlaşma platformu için kolların sıvandığı son aylarda sıklıkla dile getiriliyor. Hatta geçtiğimiz hafta içerisinde WhatsApp ile sıkı pazarlıklara girilmiş ve hali hazırda en popüler mesajlaşa programlarından biri olan WhatsApp’ı 1 milyar dolar ücretle alacağı konuşuluyor. İkili arasında pazarlıklar muhtemelen henüz devam ediyor, ancak anlaşmanın resmi olarak kamuoyuna bildirilmesi kısa süre içerisinde gerçekleşebilir.

teknik destek

Çapraz bir mesajlaşma platformu olmayan Google, WhatsApp’ın satın alınmasıyla sahip olduğu diğer mesajlaşma platformlarını Babel adlı bir uygulama içerisinde konumlandıracak. Babel, sadece Android için değil diğer işletim sistemlerinde de yer bulacak ve Google’ın bu anlamda Facebook’a karşı en önemli hamlesi olacak.

Google’ın Babel platformu için 15-17 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek Google I/O etkinliği işaret ediliyor. Yazılım noktasında birçok yeniliği geliştiricilere sunan Google’ın önemli hamlelerinden biri de Babel adlı çapraz mesajlaşma platformu olacak. Uygulama ile ilgili ilk görüntüler Techradar sitesi tarafından sızdırılırken, daha önceki mesajlaşma uygulamalarına nazaran oldukça kapsamlı bir arayüzün bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

Bir web sitesi üzerinden gösterilen sohbet alanında atılan mesajlar beyaz kutularla kapatılmış. İlk olarak dikkat çekenler, konuşma listesine kolay erişim, konuşma tabanlı yeni arayüz, daha da geliştirilmiş grup konuşmaları, resim gönderme yetenekleri ve ikon zenginliği karşımıza çıkıyor.

Elde edilen görüntülerin gerçek olma ihtimali daha ağır basıyor. Zira şirketin Babel adlı çapraz mesajlaşma uygulaması için Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt’te bir dizi değerlendirmelerde bulunmuştu.

media 16962

media 16963

kaynak: androidandme

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın