HTC One, Galaxy S4, LG G Pad GPe için Android 4.4.2 Güncellemesi Yayınlandı!

blank

Google ilk olarak  Nexus cihazlar için dağıtımını gerçekleştirdiği Android 4.4.2 güncellemesini bu defa GPe (HTC One, Galaxy S4) modeller için başlattı. Xperia Z Ultra ve LG G Pad’in de dahil olmasıyla GPe yelpazesi genişlemeye devam ediyor.

teknik destek

50MB ve bir miktar üzerinde değişen dosya boyutlarına sahip olan güncellemenin sürüm numaralarından anlaşıldığı üzere küçük değişiklikler karşımıza çıkıyor. Söz konusu yenilikler günlük kullanım deneyimini doğrudan etkilemezken, daha çok sistem etrafında oluşan hataları gidermeyi amaçlar. Ayrıca bazı güvenlik iyileştirmeleri de güncelleme kapsamında yer alıyor. Güncellemeyle birlikte ayrıca Android uygulamalarının kullandığı yetkileri listeleyen ve bunları düzenlemeye olanak sağlayan App Ops (uygulama çalışma ayarları) yetkisi Android işletim sisteminden kaldırıldı.

LG, HTC ve Samsung, Android 4.4.2 güncellemesinde oldukça hızlı davrandı ve Nexus cihazlardan sadece birkaç günce sonra yazılım dosyasını Google’a sunmayı başardılar. Google ise zaten vakit kaybetmeden dağıtımı başlattı.

Güncelleme birkaç günce içerisinde tüm GPe cihaz sahiplerine ulaşacaktır. Xperia Z Ultra içinse güncellemenin kısa süre içerisinde başlaması bekleniyor.

gsmarena_001

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!