Grand Theft Auto 5’in PC Sürümü İçin Çıkış Tarihi Ertelendi!

İlk sürümünden buyana, Rockstar’ın bilhassa GTA 2 ile yaptığı muhteşem oyunuyla PC için geliştirilen en iyi oyunlardan olan GTA serisinin son üyesi olan Grand Theft Auto 5, konsollar için geçtiğimiz yıl yayınlanmasına rağmen, PC için halen yayınlanmamış ve ilk olarak Ocak ayının 27’sinde yayınlanacağı söylenmesine rağmen bu tarih 24 Mart’a ertelenmişti. Bu haberler yıkılan PC kullanıcıları, bugün tekrar hüzünlü bir ün geçirecek. Çünkü Grand Theft Auto 5’in PC sürümü için çıkış tarihi yeniden ertelenerek 14 Nisan’a uzadı.

Andronova

Konsol firmalarıyla anlaşan oyun yapımcılarının, oyunlarını konsol üreticilerinden altıkları “yardım”, “destek”, “hizmet bedeli” gibi siz nasıl adlandırırsanız adlandırın ücretler sebebiyle ilk olarak konsollar için çıkarmaları furyası iyice yaygınlaştı. Bunun sebebi elbette PC’de ki korsan oranlarının çok daha yüksek olması. Ancak para verenlerin oranı da bir o kadar yüksek değil mi? Hele hele Grand Theft Auto 5 gibi milyonlarca kişinin satın alacağı bir oyunun PC versiyonun bu kadar geç gelmesi ve sürekli ertelenerek kullanıcılarla adeta alay edilmesini hiç doğru bulmuyorum.

İşin daha ilginci, Rockstar bu gecikmeye karşılık ön sipariş veren kullanıcılara oyun içinde kullana bilecekleri $200,000’ı vaat ediyor. Örnek ile izah edecek olursak, bu parayla oyunda orta halli bir ev alınabiliyor. Bir çok kullanıcının “bu da neyin nesi, bana rüşvet mi veriyorsun” dediğini duyar gibiyim.

Maalesef şimdilik aşağıdaki GTA 5 tanıtım videosuyla yetinmeye devam edeceğiz.

hvoD7ehZPcM” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.