Grand Theft Auto: San Andreas iOS Platformuna Geldi!

blank

Rockstar Games’in efsanevi oyunu Grand Theft Auto serisi her çıktığı dönemde sansasyonel bir ortam yaratarak, oyun dünyasından kazanılmaz denilen ciroları kazanmıştır. En son oyun konsolları için çıkan GTA 5 oyunu ilk gün 800 milyon dolar gibi müthiş bir satış rakamına ulaşarak kırılması zor bir rekora da imza atmış oldu. Rock Star Games mobil sektörün artık “konsol seviyesine oyun deneyimi” sunabilecek noktaya geldiğini anladığı için eski oyunlarını tek tek mobil dünyaya sunmaya başladı. Özellikle oyun kontrolcülerle tabletlerde mükemmele yakın oyun deneyimini bulabileceksiniz.

teknik destek

GTA San Andreas oyununu 2004 yılında PC’den yada oyun konsollarından hatırlayanlarımız mutlaka vardır. 90’lı yılların sonunda geçen oyunda 3 kurgusal şehir bulunmaktaydı. Los Satos, San Fierro ve Las Venturea. Bu şehirlerde bize verilen görevleri yerine getirerek “şehrin kralı” olmaya çalışıyorduk. RockStar Games GTA San Andreas için iOS 7 platformu için geliştirilmiş özel kontrolcülerin kullanılmasına desek veren MFİ teknolojisine de tam destek veriyor. RockStar Games oynanış deneyimini MFİ teknolojisi ile öyle bir harmanlamış ki oyunun oynanış deneyiminin tam bir el konsoluna çevrildiği söyleniyor. Bu deneyimi tam anlamıyla yaşamak istiyorsanız geçtiğimiz gün paylaştığımız ve iPhone 5, iPhone 5C ve iPhone 5S için geliştirilen  haberimizi okumadıysanız mutlaka okumalısınız.

Rockstar Games oyun için şu açıklamalar yapılıyor;

  • Mobil cihazlar için özel olarak optimize edilmiş daha canlı renkler, daha fazla doygunluk, daha detaylı kaplamalar ve daha fazla ışık efekti kullanılmış.
  • iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S ve iPad 4’ten sonraki nesiller için en yüksek oyun grafikleri kullanılmış.
  • iOS MFİ Oyun Kontrolcüleri ile tam uyumluluk
  • Rockstar Social Club üyeleri için iCloud bağlantısı ile her platformda aynı oyunu kaldığı yerden oynayabilmek gibi özelliklere sahip.

Oyun dün itibariyle Apple Store’da ki yerini aldı. 6,99 $ fiyat etiketiyle satılan oyun ilk önce Yeni Zellenda, Çin, Hong Kong ve Singapur’da satışa sunuldu. Kademeli olarak tüm dünyaya satışın açılacağını belirten Apple ülkemizde de oyunun satışa sunulmasını bu gün itibariyle sağlamış durumda. Grand Theft Auto: San Andreas’ın Google Play’e de geleceği söylenen oyun yazının hazırlandığı an itibariyle Android platformuna henüz gelmemişti. Dış kaynaklardan okuduğum haberlere göre de bu sürenin bir kaç hafta yada ay sürebileceğini de söyleyebilirim. Rockstar Games kendi sitesinden de Android platformu için oyunun ne zaman çıkacağı ile ilgili resmi bir açıklamada bulunmuyor. Oyunun Güncel haberlerini almak için Rock Star Games göz atabilirsiniz. Oyunu iOS cihazlarınıza indirmek içinse tıklayabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!