GraphicsFuzz nedir

Google, GraphicsFuzz' i satın aldı. Grafik tarafındaki sorunları otomatik bularak ve düzelterek adından çok söz ettiren GraphicsFuzz, GPU tarafında ne gibi işler yapmakta?

teknik destek

Grafik sürücü çözümlerini sunmakta olan GraphicsFuzz’ un Google tarafından satın alınması gündeme damgasını vurdu. Grafik sürücülerindeki hataların bulunmasını ve hızlıca çözüm üretmeyi sağlayan şirketi Google satın aldı.

GraphicsFuzz, grafik sorunları son kullanıcılarına ulaşmadan gerekli çalışmaların yapıldığı ve güvenliğin zayıflatabileceği hataları tespit ve dğzenlemeleri yapan otomatik bir yapıya sahip. 

GraphicsFuzz hakkında bilgi: GraphicsFuzz, son kullanıcıları etkilemeden önce güvenilirliği ve güvenliği zayıflatabilecek hataları hızla tespit eden ve düzelten grafik sürücülerini test etmek için oldukça otomatik bir yöntem sağlamak amacıyla, fuzzing ve metamorphic testlerinin birleşimine öncülük etmiştir. Medium’daki bir dizi blog yayınında bildirildiği gibi, yaklaşım çok sayıda mobil ve masaüstü platformunda çok sayıda grafik sürücüsü hatası ortaya çıkarmada başarılı olmuştur.

Graphicsfuzz nedir ne işe yarar?

Graphicsfuzz nedir? GraphicsFuzz, GPU sürücülerinin otomatik güvenilirlik testi sunar. GraphicsFuzz, grafik işlemcilerini grafik sürücüler için yenilikçi testler sunarak daha güvenli ve güvenilir kılar. Dolayısıyla Graphicsfuzz GPU sürücülerinin daha etkin ve güvenilir olmasını sağlayan ve bu sürücülerin güvenilir olmasını sağlayacak aşamalı güvenlik önlemleri sunan bir yazılımdır.

GraphicsFuzz teknolojisi, İngiliz Mühendislik ve Fizik Bilimleri Araştırma Konseyi ve TETRACOM AB projesinin desteğiyle, Imperial College Londra’daki Bilgisayar Bölümünden Alastair, Hugues, Paul ve Andrei Lascu tarafından geliştirilmiştir.

GraphicsFuzz nedir

GraphicsFuzz nasıl çalışır? Fonksiyonları nedir?

GraphicsFuzz, grafik sürücüsü hatalarını bulur ve bunları hızlı bir şekilde düzeltmenize yardımcı olur.

Bir grafik sürücüsü, bir gölgelendirici programını girdi olarak alır ve bir görüntüyü oluşturmak için bir GPU’da (grafik işlem birimi) yürütür. GraphicsFuzz, grafik sürücülerinde, semantik olarak eşdeğer gölgelendiricilerden oluşan aileler oluşturarak ve çıktı tutarsızlıklarına bakarak hataları bulur. Her bir hata için, Akıllı Redüktör küçük bir reprodüksiyon test durumu üreterek çok fazla hata ayıklama süresi tasarrufu sağlar.


Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 15:16

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir