Güncelleme Sonrası Chrome Uygulaması Tam Ekran Desteğine Kavuştu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Masaüstü deneyiminde en iyi performansı sunan Chrome tarayıcı, geçtiğimiz yıl Play Store’da yer almış ve dönem dönem aldığı güncellemelerle kararlı sürüm yolunda ilerliyor. Kısa süre önce yayınlanan güncelleme ile tam ekran desteğine kavuşan tarayıcı için kayda değer yeni gelişmelerde yayınlandı.

teknik destek

Şu an için sadece akıllı telefonlarda yer bulan tam ekran desteğinin kısa süre içerisinde tabletlere de sunulması bekleniyor. Tam ekran desteğini aktif olarak kullanmak için herhangi bir ayar yapmanız gerekmeyecek. Sayfa üzerinde gezinti yaparken, adres çubuğu otomatik olarak gizleniyor.

Güncelleme kapsamında sunulan bir diğer yenilik ise basitleştirilmiş arama ve adres çubuğu üzerinde sorgulamaların görüntülenmesi oldu. Daha önce Google’un arama motorunda yer alan anahtar kelimeler, yeni güncelleme ile adres çubuğu üzerinde görüntülenebilecek.

Tam ekran desteği tablet sürümünde yer bulmasa da, söz konusu güncelleme tablet için de yenilik getiriyor. Geçmiş bir sekmeyi görmek için tarayıcını geri tuşuna basılı  tutulduğunda önceki sayfalar görüntüleniyor. Bunun dışında çeşitli kararlılık geliştirmeleri güncelleme içeriğinde yer bulmakta. Android için Chrome uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

kaynak: AndroidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!