Güncellenen Google Klavye, Sözlü Emoji Desteği ve Daha Kararlı Bir Yapı Sunuyor [APK Dosyası İndir]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Güncellenen Google Klavye, Sözlü Emoji Desteği ve Daha Kararlı Bir Yapı Sunuyor [APK Dosyası İndir]

Google rutin olarak Google Play’de yer verdiği uygulamalarını güncellemeye başladı. Kısa süre önce kamera uygulamasını güncelleyen arama motoru devi bu defa her geçen gün daha da geliştirilen klavye uygulaması için yeni bir güncelleme başlattı.

Güncelleme içeriğine dahil edilen önemli yeniliklerden biri sesli emoji desteği oldu. Emoji giriş noktası ve düzenleri bölümüne sahip klavyede artık sesli komut vererek emojiler oluşturulabilecek. Örneğin; klavyeye “gülen yüz”, “dil yüz” ve “üzgün yüz” komutlarını verdiğinizde sırasıyla 🙂 , ;-P ve 🙁 sonuçları verilecek.

Güncelleme kapsamına Google Klavye’ye dahil edilen bir diğer yenilik  yeni dil seçenekleri oldu. Klavye artık Hint İngilizcesi, Baskça, Galiçyaca, İsviçre İtalyancası ve Latin Amerika İspanyolca dillerine destek sunuyor.

Ayrıca, Google uygulamalarından ve hizmetlerinden gelen veriler kullanılarak iyileştirilmiş öneriler ve düzeltmeler, tuşa basıldığında görüntülenen pop-up animasyonlar, hata düzeltmeleri ve kararlılıkla ilgili iyileştirmeler güncelleme içeriğinde yer aldı.

Google Klavye uygulamasına Google Play üzerinden erişebilirsiniz. Dilerseniz alt bölümde yer alan linklerin herhangi birinden APK dosyasını indirerek kurulumu elle gerçekleştirebilirsiniz.

İndirme Linkleri;

  • AndroidFileHost
  • ZippyShare
  • MediaFire
  • MEGA

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!