Güncellenen Google Play, Yeni Bir Kullanıcı Arayüzüne Kavuştu [APK dosyası indir]

blank

Birkaç gün önce Google Play Store’un 4.4.21 numaralı sürümüne ait bazı görüntüler elde edilmiş ve yeni versiyonun Android 4.4 KitKat ile birlikte dağıtılacağı yönünde açıklamalar yapılıyor. Android 4.4’ün resmiyet kazanmasına sayılı günler kalırken, Google uygulama mağazasının yeni versiyonunu OTA (şebeke)yoluyla kullanıcılara ulaştırmaya başladı.

Yenilenen Google Play, daha ilgi çekici bir arayüz ile karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar yeni arayüzde tablet ya da telefonları için uygulama arayışını daha basit şekilde gerçekleştiriyor. Ekran üzerinde aşağı doğru yapılan kaydırma hareketi ile kızak çeklinde yeni bir sanal buton keşfediliyor ve söz konusu buton uygulama mağazasının alt başlıklarını gösteriyor.

Ekranın sağ üst bölümünde yer alan menü tuşu ise varlığını hala sürdürüyor. Buradan Ayarlar ve Yardım alt başlıklarına erişim sağlanıyor. Yenilenen Google Play Store’u alt bölümde yer alan APK dosyasını telefonunuza yükleyerek inceleyebilirsiniz. Yükleme öncesi Ayarlar-Geliştirici seçenekler-Bilinmeyen Kaynaklar bölümünü aktif hala getirmeyi unutmayın.

nexusae0_Screenshot_2013-10-21-14-09-36_thumb

Kaynak: androidauthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!