Güney Kore Basınında Çıkan Haberlere Göre Galaxy Note III, 4K Video Kaydına ve Yüsek Ses Kalitesine Sahip Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un 4 Eylül’de düzenleyeceği “Unpacked: Bölüm 2” etkinliğine artık sayılı günler kaldı ve Galaxy Note III cephesinden daha özel bilgiler gelmeye başladı. İlk aşamada Snapdragon 800 işlemcisi ile LTE destekli ülkelerde satışa sunulacağı bildirilen telefon Güney Koreli The Korea Economic Daily tarafından yayınlanan bir rapora göre 4K (3840x2160p) çözünürlükte video kaydı gerçekleştirecek. Hem Snapdragon 800 hem de Exynos 5420 sahip oldukları alt yapı özellikleri ile 4K video kaydının yükünü kaldırabilecek güçte. 3GB RAM ile mobil dünyasında bir ilki gerçekleştirmesi beklenen Galaxy Note III, Ultra HD video kaydı ile yine bu anlamda bir ilki gerçekleştirebilir, ancak Sony’nin de Xperia Z1 (Honami) adlı modelini bir kenara koymakta yarar var.

teknik destek

Son dönemdeki sızıntıların tümüne bakıldığında Honami’nin de 4K video kaydı gerçekleştireceği görülürken, her iki telefon da 4 Eylül’de tanıtılacak ve etkinlikler arasında sadece saat farkı var.

Yayınlanan raporda dikkat çeken bir diğer önemli detay ise Galaxy Note III’ün yüksek ses kalitesi sunacağıdır. Son yıllarda akıllı telefonlarda multimedya içeriklerin öneminin arttığı ve telefonların birer eğlence aracı olduğu dikkate alındığında cihazların sunacağı ses kalitesi de önem arz ediyor.

Daha önceki Galaxy S serisinde CD kalitesinde ses deneyimi yaşatan Samsung’un Galaxy Note III ile birlikte stüdyo kalitesinde (24-bit/192kHz) geçiş yapmaya hazırlandığı gelen bilgiler arasında.  24-bit/192kHz Hi-Fi özelliğine sahip ilk telefonun LG G2 olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Akıllı telefonların teknik olarak 4K video çekimi gerçekleştirmesi elbette önemli bir gelişme ve önümüzdeki süreçte birçok telefonda aynı özelliğe yer verilmesi bekleniyor. Ultra HD videoların izlenmesi şu an için 4K desteği sunan TV’lerde sağlanıyor ve söz konusu TV’ler halihazırda yüksek fiyatlardan satışa sunuluyor. 4K televizyonların daha da yaygınlaşması ile mobil cihazlardaki 4K video kaydı daha da önemli bir noktaya gelecektir.

ilgili>> AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!