Güney Kore Medyasına Göre LG G3 ve Galaxy Note 4 Suya Karşı Dayanıklı Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Güney Kore Medyasına Göre LG G3 ve Galaxy Note 4 Suya Karşı Dayanıklı Olacak

Andronova

Sony’nin Xperia Z’de başlattığı üst sınıf telefonların suya karşı dayanıklı bir yapı sergileme furyası görünüşe bakılırsa 2014 yılında pek çok üreticinin gündeminde olacak. Japon üretici Xperia Z sonrası üst ve orta seviye akıllı telefonların büyük bölümü suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sergiledi.

Suya ve toza karşı dirençli amiral gemisi oluşturma fikri 2014’ün başında Samsung tarafından da benimsendi ve Güney Koreli üretici yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S5’i IP67 sertifikasıyla suya karşı dayanıklı hale getirdi. Samsung geçtiğimiz yıl Galaxy S4 Active ile su geçirmezlik özelliğine yer vermeye başlasa da, söz konusu telefon kullanıcıların pek de ilgisini çekmedi.

LG G3 ve Galaxy Note 4 Suya Karşı Dayanıklı Olacak

Güney Kore’den yansıyan gelişmelere göre LG G3’ün ardından Galaxy Note 4 için de suya karşı dayanıklı bir yapı sergileyeceği iddia edildi. LG ve Samsung haberlerinde güvenilir bir kaynak olarak gösterilen ETNews sitesi geçtiğimiz günlerde mayıs ayında tanıtılacak LG G3’ün suya karşı dayanıklı bir yapı sergileyeceğini öne sürmüştü.

Yine Güney Kore’de yayın yapan iTToday sitesinin yer verdiği haberde ise LG G3’ün yanına Galaxy Note 4 ve Pantech Vega Iron 2 de suya karşı dayanıklı olacağı belirtildi. Sitenin iddiasına göre LG suya karşı direnç özelliğini kendi geliştirdiği bir yöntemle telefona dahil edecek. Samsung ise üçün taraf Güney Koreli bir firma ile anlaşarak Galaxy Note 4’ü suya karşı dayanıklı hale getirecek.

Geçtiğimiz günlerde Samsung Mobile Başkanı JK Shin tarafından doğrulanan Galaxy Note 4, ağustos sonunda düzenlenecek IFA Berlin etkinliğinde kullanıcılarla buluşacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.