Güney Kore’de LG G2 Android 4.4 Güncellemesi Aldı

Güney Kore’de LG G2 Sahiplerinin Sadece %5’i Android 4.4 Güncellemesi Aldı, Sebebi ise…

Andronova

2013’ün bitmesine sayılı günler kala LG, anavatanı Güney Kore’de G2 sahiplerine Android 4.4 KitKat güncellemesini sunmaya başladı. OTA yoluyla dağıtımı sağlanan 637.39MB güncelleme dosyasında kullanıcı arayüzünde yapılan değişimler, performans geliştirmeleri, daha iyi bellek kullanımı, daha gelişmiş çoklu görev yöneticisi ve LG’nin yerleşik uygulamalarında önemli gelişmeler olduğu bildirilmişti.

Güney Kore’den gelen yeni haberlerde ise güncellemenin resmen başladığı doğrulanıyor, ancak LG’nin ülkedeki tüm G2 sahiplerinin sadece %5′lik dilimine güncellemeyi ulaştırdığı ifade edildi. Eğer bu rapor doğruysa LG tıpkı Motorola‘nın Amerika’da yaptığı gibi yazılım güncellemesinin performansını, hatalarını ve eksikliklerini test etmek için daha doğrusu sınamak için test aşamasında dağıtmasına benzer bir süreç başlatmıştır.

Android 4.4 güncellemesine kavuşan kullanıcıların büyük bölümü herhangi bir hata ile karşılaşmazken, bazı kullanıcılarda ise pil ve tarayıcı performansında düşmeler olduğu rapor ediliyor. LG’nin de bu durumu göz önüne alarak Güney Kore’deki diğer tüm G2 sahiplerine güncellemeyi önümüzdeki hafta ulaştırması bekleniyor.

Global anlamda ise LG G2 için Android 4.4 güncellemesinin İSE ocak sonunda ya da şubat başında dağıtıma sunulması bekleniyor.

kaynak: phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.