Günlerdir Dünyayı İkiye Bölen Elbise Ne Renk? Sırrı Belli Oldu!

Günlerdir Dünyayı İkiye Bölen Elbise Ne Renk? Sırrı Belli Oldu!
müşteri hizmetleri

Günlerdir, tüm sosyal medya, yazılı, basılı medya ve ana haber bültenlerinde dahi hakkında bahsedilen, bakanların farklı renkte gördüğü ve bu sebeple şaşkın bakışların yanı sıra tartışmalara sebep olan elbiseye yönelik gizem çözüldü. Olay olan söz konusu elbise tartışması, İskoç şarkıcı Caitlin McNeill tarafından Tumblr'da yayınlansıyla birlikte başladı. Elbiseye bakanların bir kısmının beyaz ve altın sarısı, bir kısmının ise mavi ve siyah renkte görmesi sebebiyle tartışma tüm Dünya'ya yayıldı. Kısa süre içerisinde tüm sosyal ağlarda ve Twitter'da Trend Topic olan elbisenin sırrı nihayet çözüldü. elbise Evet, bazılarımız yukarıdaki elbiseyi beyaz ve altın sarısı, bazılarımız ise mavi ve siyah olarak görüyor. Ancak elbisenin tek bir rengi var, o da mavi ve siyah. Elbiseyi üreten İngiliz tekstil firması Roman Originals, elbisenin renginin mavi ve siyah olduğunu, beyaz ve altın sarısı renginde görenlerin göz yanılması yaşadığını söyledi. Elbiseyi beyaz ve altın sarısı görenlerin, renkleri algılamadığı alanlarda bazı sorunlar olduğunu ve bunun günümüzde daha çok LED ekranlı cihazların mavi ışığı çok fazla kullanması sebebiyle mavi rengi algılamada zayıflık oluşturduğu söyleniyor. Hala inanmadınız mı? Elbisenin orijinalini aşağıda görebilirsiniz: elbisenin-orijinali Ancak bir anda tüm Dünya'da popüler olan firma, elbisenin beyaz ve altın sarısı rengini de üreteceğini söyledi :)

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Merve sır
Merve sır - 2 yıl Önce

Elmise bebe mavisi bakır rengi bnce

miss
miss - 3 yıl Önce

O zaman altın sarısı beyaz görenlerin gözünde sorun varsa altta orjinal rengi diye yayınlanan elbiseyi niye mavi siyah görebiliyoruz..O zaman onunda altın sarısı beyaz olduğunu söylerdik..İlk resim farklı efekle çekim yapılmış göz yanılgısı oluşturan bir resim..

Neslihan
Neslihan - 4 yıl Önce

Ben hala inanamadım o elbise sarı beyaz

saanelabb
saanelabb - 6 yıl Önce

Ben hardal mavi goruyom ama digerlwri beyaz hardal gsmsnd

yesil
yesil - 6 yıl Önce

Ilgisi yok. Goz bilimcinin biri acikladi insanlar gorme yetenegini gecmisteki anilarla bagdastirarak yapar goz yanilmalarindaki asil sebep budur. O an ortamda olan seyler bu elbisenin rengini nasil gorecegimizi belirliyor ayni ekranda farkli zamanda farkli renkler gordum bunun sebebi bu.

Zeyno
Zeyno - 6 yıl Önce

Heyy,Bu nasil deliliktir arkadas ben maviyle yesil gibi goruyorum ablam ise sari beyaz goryo hic bi is anlamadim bundan.Delirmis bunlar eyyy...!!!!

Bahar Çetinkaya
Bahar Çetinkaya - 6 yıl Önce

2 gündür uyumuyorduk,rengi belli oldu ya artık rahat rahat uyuruz çok şükür :)

Imsatanist
Imsatanist - 6 yıl Önce

Abi bu ne Ya İlk Başta Beyaz Sari Gordum Sonra Yukarı Çıktım Navi Siyah oldu. Sonra bnde mı sorun dıye musterı cagırdım sari beyaz gordu ben mavı musteri beyaz sari gordu asagı yukarı yaptım onlarda mavi siyah gordu bu olay nasıl oluyor

Ahmet Tanrıverdi
Ahmet Tanrıverdi - 6 yıl Önce

Arka planda siyah renkli bir kumaş var zaten. Arada dağlar kadar fark var. Bu saçma tartışma reklamdan başka bir şey degil. Asıl bunu göremeyen kördür.

Atakan
Atakan - 6 yıl Önce

Bune saçma bir yorumdur ya. BİR resimde Sarı en altta olan bildiğin koyu mavi. Göz yanılması filan olamaz çok saçma

dogan
dogan - 6 yıl Önce

Evet admin hakli olabilir telefondaki led isik bizi etkiliyor ben boyle bir test yaptim resmi acip yandan bakinca siyah mavi oluyor duz bakinca sari beyaz oluyor renk koru degiliz yani tek ekran etkiliyor :)

Erçin
Erçin - 6 yıl Önce

Hayatım da böyle uydurma görmedim. Sabah beyaz gördüğümüz led ekranı belli bir süre sonra mavi görür!

hasan
hasan - 6 yıl Önce

allah belanizi versin milleti enayi yerine koyuyorlar yok oyle yok boyle isimiz gucumuz bitti renk tartismasi yapiyoruz o elbise de orjinal resim olsa da bilsek gercek resim koyun da herkes anlasin ama bu bir reklam di iyi tuttu

misafir
misafir - 6 yıl Önce

aga sen sarıyı siyah gordugunu idda ediyorsan kör olan sensin orjinali biz görmedik biz resme bakıyoruz, resim de bal gibi beyaz ve moracalan bir beyaz mai dediginiz renk yok phptp shoplada bak eflatunun acigi pixel analizinde çıkan. ve gold solmusu kahveye benzer dantel kismi siyah goreler kör olanlar.

Can
Can - 6 yıl Önce

Açıklama hiç mantıklı gelmedi. Çünkü ben aynı ekrandan 1 saat arayla baktım aynı fotografa birinde mavi birinde sarılı gördüm.