Günlerdir Dünyayı İkiye Bölen Elbise Ne Renk? Sırrı Belli Oldu!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Günlerdir, tüm sosyal medya, yazılı, basılı medya ve ana haber bültenlerinde dahi hakkında bahsedilen, bakanların farklı renkte gördüğü ve bu sebeple şaşkın bakışların yanı sıra tartışmalara sebep olan elbiseye yönelik gizem çözüldü.

Andronova

Olay olan söz konusu elbise tartışması, İskoç şarkıcı Caitlin McNeill tarafından Tumblr’da yayınlansıyla birlikte başladı. Elbiseye bakanların bir kısmının beyaz ve altın sarısı, bir kısmının ise mavi ve siyah renkte görmesi sebebiyle tartışma tüm Dünya’ya yayıldı.

Kısa süre içerisinde tüm sosyal ağlarda ve Twitter’da Trend Topic olan elbisenin sırrı nihayet çözüldü.

elbise

Evet, bazılarımız yukarıdaki elbiseyi beyaz ve altın sarısı, bazılarımız ise mavi ve siyah olarak görüyor. Ancak elbisenin tek bir rengi var, o da mavi ve siyah.

Elbiseyi üreten İngiliz tekstil firması Roman Originals, elbisenin renginin mavi ve siyah olduğunu, beyaz ve altın sarısı renginde görenlerin göz yanılması yaşadığını söyledi. Elbiseyi beyaz ve altın sarısı görenlerin, renkleri algılamadığı alanlarda bazı sorunlar olduğunu ve bunun günümüzde daha çok LED ekranlı cihazların mavi ışığı çok fazla kullanması sebebiyle mavi rengi algılamada zayıflık oluşturduğu söyleniyor.

Hala inanmadınız mı? Elbisenin orijinalini aşağıda görebilirsiniz:

elbisenin-orijinali

Ancak bir anda tüm Dünya’da popüler olan firma, elbisenin beyaz ve altın sarısı rengini de üreteceğini söyledi 🙂

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.