HTC One + Şekillenmeye Başladı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC One X çıkar çıkmaz tasarımına çarpılarak almıştım. Telefonun genel yapısı ve ekranın yekpare görünümü oldukça güzel duruyordu. Kamerası ise o dönem için oldukça yeterliydi. Telefonun Tegra 3 platformu kullanması ve 4+1 çekirdekli yapısı ise o döneme kadar denenmemiş bir çekirdek yapısı sunuyordu. One X, belki beklenen satış rakamlarına ulaşamadı ama HTC’nin akıllı telefon piyasasında “amiral gemisi” standardında temsil edilmesini sağlamıştı.

teknik destek

Telefonu çıkmasının üzerinden henüz 8 ay gibi bir zaman geçmişken HTC gelen eleştirilere cevap vermek için siyah renkli ve kırmızı ışıklı bir ara model yapmayı seçti. Yapılan eleştiriler özellikle pil ve performans anlamındaydı. Telefondaki 32 nanometre üretim teknolojisine sahip olan Tegra 3 platformu ise tam kameranın olduğu yerden çok fazla ısınıyordu. HTC’de yeni + (plus) telefonunda bu sorunlara çözüm bulabilmek için Nvidia’nın kapısını çalmıştı. Nvdia ise yeni bir işlemci tasarlayarak bu sorunların üstesinden gelmeyi amaçlamıştı. HTC’de yeni ve daha fazla güce sahip pil koyarak ve tasarımı çok ince nüanslar ile değiştirerek bu sorunların üstesinde gelmeyi amaçlamıştı.

Daha yüksek çekirdek frekansı zaten sıcak çalışan işlemciyi daha da fazla ısıtarak mobil işlemcilerin ısı sorunlarının hangi noktalara gelebileceğini bizlere kanıtlamıştı. HTC One X+ telefonumda (One X’ten sonra One X +’ta satın almıştım) oyun oynarken şarj ettiğimde telefondan “şarjdan daha çok pil tüketimi yapıyorsunuz” hatası alıyordum, şimdiye kadar hiç bir telefonda böyle bir hata ne aldım nede duydum. Kısacası HTC + telefonlarında bir arpa boyu yol alamıyordu.

Aradan 1 yıl geçtikten sonra HTC One modelini tanıtmıştı. Çıktığı dönem açısından yeterli seviyelerde olsa da Sanpdragon 800 yonga setinin çıkması ile birlikte HTC One performans anlamında çok geri kalmıştı. Hem Samsung Galaxy S4 hemde HTC One Qualcomm’un gazabına uğrayan iki model oldular. HTC One tanıtımında bir yıl içinde başka amiral gemisi tanıtılmyacağı söylense de HTC One Max 2013 yılının sonunda satışa sunuldu. 2014 yılında HTC yola One X+ ile devam edecek gibi görünüyor. Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 805 ile gelmesi muhtemel olan telefon performans anlamında çıtayı çok yukarılara koyabilir. HTC One +’ın bahsedilen özellikleri ise şu şekilde göze çarpıyor.

  • 5 inç 1080p Full HD Gorilla Glass 3 Ekran
  • Qualcomm 805 işlemci ve Adreno 420 Grafik Birimi
  • 2 GB LPDDR3 Ram
  • 6 veya 8 ultrapiksel arka, 2,1 megapiksel ön kamera
  • Kapasitif Yazılım Tuşları
  • 2900 Mah Pil Gücü
  • HTC Sense 6.0 ve Android 4.4 KitKat
  • Micro SD desteü,

Aslında HTC One ile One+ arasında gözle görülecek tek farkın işlemci yongası ve pil gücü olduğunu görüyoruz. Her ne olursa olsun HTC, Snapdragon 805 ile bir telefon yapar ve bunu tüm üreticilerden evvel piyasaya sürerse sürekli başarısız giden satış rakamlarını tam tersine çevirecektir.

Kaynak: androidautohirty

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir