Halkbank dan dev kampanyası dolandırıcılığı

Andronova

www-halkbankdialogonline.com "Halkbank dan dev kampanya internet şubesine giriş yapan müşterilere çekiliş ile 1 kişiye Mercedes AMG, 1000 kişiye ise 10 GB internet ve 150 TL ParafPuan hediye"

Geçtiğimiz günlerde buna benzer bir haber yapmıştık. Yine internet şubesiyle alakalıydı. Bu da ikinci ayağı gibi bir şey. Aynı yöntem devam ediyor. Yine reklamla dolandırma işlemi.

Twitter reklamlarında dolandırıcılık tanıtımı yapılıyor. Halkbank adını kullanarak Twitter’ da reklam kampanyası kullanılıyor. @Halk_bankas ve www-halkbankdialogonline.com şeklinde uzantıyla Halkbank hesabı olanları oltaya düşürmeye çalışıyorlar.

Neden Twitter hala bu şekilde reklamlara göz yumuyor. Denetim neden yetersiz! Bu dolandırıcılığa ön ayak olmuş oluyorlar. Bu reklamla karşılaşanlar Twitter üzerinden reklamı şikayet etsinler.

Halkbank dialogonline girildiğinde ne olur?

Sizden müşteri bilgilerinizi veya TC numaranızı girmenizi ve parolanızı yazmanızı istiyorlar. Sonra telefonunuza gelen kodu açılacak alana girmeniz isteniyor. Bu kod onlardan gelmiyor. Ne yapıyorlar peki? Sizin girdiğiniz bilgilerle internetten Halkbankası sitesine girip kod gelmesini sağlıyorlar. Telefonunuza gelen kodu siz onların bölümüne yazdığınızda o kod onlara anında ulaşıyor ve onlarda biraz önce girdikleri ve kod ekranına sizin gönderdiğiniz kodu yazıp hesabınıza ulaşıyorlar. 

Halkbank dan dev kampanyası dolandırıcılığıHalkbank dialogonline nedirhalkbank internet şubesi kampanyası

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir