Halkbank Dialog hediyeler uygulaması virüsü

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Halkbank Dialog hediyeler uygulamasını Play Store' den indiren tüm müşterilerimize çeşitli hediyeler hemen indir sende kazan tiny. ie/halkbankdialog +908505572082 nerenin numarası ve 08505572082 Halkbank dialog nedir ne işe yarar?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yine bir dolandırıcılık mesajı! Ara ara Halkbank tarafındanmış gibi gönderilen dolandırıcılık mesajına bir yenisi eklendi. Gelen SMS’ de Halkbank Dialog uygulaması ile hediyeler dağıtıldığı yazmakta. Gönderilen mesaj içeriğinde uygulamayı telefonunuza indirmeniz için birde link verilmekte. İlginç olan ise bu verilen URL adresi Google Play mağazasında yayınlanmış bir uygulamaya yönlendiriyor.

Dialog hediyeler uygulaması

Halkbank Dialog hediyeler nedir? Gelen mesaj Google Play Store’ den “Dialog hediyeler” uygulamasını açtırıyor. Uygulamanın yorumlar kısmında yer alan şikayetlerde dolandırıcılık için kullanılan bir uygulama olduğu yazılmakta. Bu tarz uygulamalara hala Google nasıl izin veriyor anlamış değilim. Yakın bir zamanda Google Play’ da tespit edilen bir virüsün 21 milyona yakın Android cihaza bulaştığı açıklanmıştı. Google’ da radikal bir karar alarak mağazada bir dizi önemli güvenlik adımları atmıştı. Anlaşılan hala güvenlik açıkları devam etmekte.

Halkbank Dialog hediyeler uygulaması nedir? 0850 557 20 82′ den gelen virüslü SMS’ i inceledik. Kullanılan link kısaltma adresi tiny. ie/halkbankdialog. Tıklandığında bu play.google.com /store/apps/details?id=com.dialhedi.dialoghediyeler adrese gidiyor.

Aşağıda buna benzer başka sahte Halkbank haberleride yer almakta. Yorumlarınızı bekliyoruz… 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Halkbank Dialog hediyeler uygulaması virüsüHalkbank Dialog virüsüHalkbank Dialog hediyeler uygulamasıHalkbank Dialog hediyeler nedir

UYARI: Sahte Halkbank Dialog hediyeler uygulaması resmi Halkbankasının bir uygulaması değil. Google Store mağazasına yerleştirilmiş Android telefonlara virüs bulaştıran dolandırıcılık için kullanılan bir uygulama. Yani Android virüsü diyebiliriz. 


Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 00:37

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir