HALKBNK Halkbank dosya masrafını iade ediyor!

Andronova
1 Minimum Okuma

Yeni bir dolandırıcılık mesajı ortaya çıktı. Kredi dosya masrafı iade! "Halkbank, şimdiye kadar sizden almış olduğu 428 TL dosya masrafını iade etmektedir, iadeniz için lütfen giriş" dikkat dolandırıcılar.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

HALKBNK şeklinde atılan SMS’ de, Halkbank’ ın daha önce aldığı kredi dosya masrafını veya kredi kartı masrafını geri ödüyormuş gibi dolandırıcılık yöntemi tespit ettik.

HALKBNK nedir? Gelen mesaja dikkat! Mesaj’ ta “Halkbank internet şubesi” şeklinde giriş yapmanız için link yer alıyor. Bu link sahte bir Halkbank web sitesine yönlendiriyor. Adrese girdiğinizde her hangi bir şey olmuyor. Açılan sayfada internet şube giriş bölümüne yönlendiriyor. Tabi bu alana yazdıklarınız dolandırıcıların eline ulaşıyor. 

Bu halkbank-paraf-internetsube. com adrese dikkat ediniz. Sizede bu şeklinde bir SMS geldiyse itibar etmeyiniz. 

HALKBNK mesajı dikkat!

HALKBNK Halkbank dosya masrafını iade ediyor!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

HALKBNK tıklandığında ne çıkıyor? Sahte şube girişi sayfası açılıyor. Burada müşteri numarası, parola ve internet şube giriş bilgileri yer alıyor. Alt tarafta ise sizi ikna etmek için Halkbankasının resmi web adresi linkleri yer alıyor. Ama buradaki parola oluşturma butonuna tıkladığınızda sayfanın olmadığını gösteren 404 hatası ekrana geliyor.

Açılan web sitesi halkbank-paraf-internetsube. com bu şekilde Halkbank’ ın bir sitesi bulunmamakta. Konu hakkında emniyete ve web üzerinden şikayette bulunabilirsiniz.

HALKBNK sms


Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 19:24

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir