Hangi Tablet Kullanıcısı Tabletini Nasıl Kullanıyor?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple’ın 27 Ocak 2010 tarihinde mobil sektörü kökünden değiştirecek ürünü iPad’i bizlere sunması üzerinden dolu dolu tam 4 yıl geçti. Bu süre zarfı içinde iOS’un rakibi Android tarafında da tabletler yapıldı. Büyük üreticilerin tablet pazarında yer edinme çabaları Android ekosisteminin tablete uyumsuzluğundan dolayı büyük sekmelere uğradı. Ben şahsen Android tablet artık kullanmıyorum. Amerika’dan ilk nesl Galaxy Tab 10.1 alanlardan biriyim ama tablet olarak Android’in belli bir seviyenin üstüne çıkamayacağını o günlerde anlamış ve yola iPad ile devam kararı almıştım. O dönemde hiç unutamadığım uygulama marketin tablet ile inanılmaz uyumsuzluğuydu. Şimdilerde ise bu sorunun Android tarafında aşıldığını görüyorum ama ben şahsen tablet olarak halen iPad tercih etmeye devam edenlerdenim.

teknik destek

Ülkemizde tablet kullanımını genellikle çocuklara oyun oynatmak ve onları başımızdan atmak için kullanıldığına üzülerek şahit olmaktayım. iDO deniz otobüsünde tableti olmayan bir çocuğa rastlamak neredeyse imkansız. 1 yaşından 60 yaşına kadar herkesin kendi tablet dünyasını yaşadığına her gün şahit olmaktayız. Peki bu kişiler tabletleri ile ne yapıyor? İşte bu sorunun cevabını The Wall Street Journal gazeteside merak etmiş ve bu konuda bir araştırma yapmış. İşte bu araştırma ışığında oluşturulan tablet kullanıcılarının tabletleri ile ne yapmayı tercih ettiklerine ilişkin grafik analizi.

ipad-fire-usage

The Wall Street Journal gazetesinin yaptığı araştırmada iPad sahiplerinin en çok internette gezdikleri ve maillerini okumak için tabletlerini tercih ettiği görülüyor. Kindle Fire sahipleri ise tableti tamamen zaman geçirme amaçlı yani oyun ve kitap okumak için kullanıyorlar. Android tablet kullanıcıları ise tabletlerinden en çok oyun oynuyor ve müzik dinlemeyi tercih ediyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!