Hangi Telefon Daha Çok Isınıyor? Xiaomi Mi4 vs Meizu MX4 Pro vs Honor 6+ Isınma Testi

Son günlerin çok konuşulan konularından olan, işlemci ısınma problemine bağlı olarak telefonların aşırı ısınma problemi tekrar gündeme geldi. Telefonların en çok zorlandığı an olan oyun oynama sırasında cihazınızın ne kadar ısındığını merak etmişsinizdir. Bu karşılaştırmada, Xiaomi Mi4, Meizu MX4 Pro ve Huawei Honor 6+’nın ısınma test sonuçlarını yayınlıyoruz.

Andronova

Yeni duyurulmuş olan Meizu’nun amiral gemisi MX4 Pro’yu, Huawei’in çift kameralı Honor 6 Plus’ı ve Xiaomi’nin en popüler modeli Mi4 ile birlikte test ettik. Tamamen farklı yongalara sahip bu cihazların test sonuçları ise oldukça ilginç.

Meizu MX4 Pro’nun içinde 2GHz hızında octa-core Samsung Exynos 5430 işlemcisi bulunurken, Huawei’in Honor 6 Plus’ı ise gücünü 1.8GHz hızındaki octa-core Kirin 925’ten alıyor. Bunun yanı sıra Xiaomi Mi4 ise 2.5GHz hızında dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisine sahip. Test sonuçları neyi mi gösterdi, gelin hep birlikte bakalım:

Ön yüzey: Riptide GP2 oynarken

isinma-testi-1

Arka yüzey: Riptide GP2 oynarken

isinma-testi-2

Ön yüzey: yarım saat video kaydından sonra

isinma-testi-3

Arka yüzey: yarım saat video kaydından sonra

isinma-testi-4

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.