HarmonyOS güncellemesini alacak Huawei modelleri

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Huawei, HarmonyOS sürüm güncellemesini alacak cep telefonlarının listesi yayınlandı. Büyük çapta bir güncellemenin yaşanacağını gösteren liste sizlerle…

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

HarmonyOS güncellemesini alması beklenen modellerin listesi yayınlandı. Ne zaman yayınlanacak gibi soruların cevabı değişken olacaktır. Planlama yapılmışsa zamanla değişiklikler gözlenebilir.

Huawei, yeni ürünlerini bugün tanıttı ve merak konusu olan işletim sistemiyle alakalı önemli atılımlar yaptı. Amerika’ nın ambargoları nedeniyle kensi sistemlerini ve donanım parçalarını geliştiren şirket beklenildiğinden daha çabuk toparladı.

Tanıtımın hemen arkasından yayınlanan güncelleme listesi gayet geniş tutulmuş görünüyor.

Huawei’ nin Mate modelleri, P serisi, Nova serisi ve MatePad serileri yer alıyor. Çin merkezli şirket acaba Android defterini kapatıyor olabilir mi?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Kötü komşu muhabbeti burada da kensini göstermiş oldu. Böyle giderse şirketin çoğu kalemi kendisinin üreteceği görülmekte. Uygulama mağazası ve çok sayıda uygulamalar için uzun bir zaman önce görüşmeleri başlatmıştı. Buradaki açığında önemli oranda kapatıldığını düşünüyoruz. En azından temel olanların yer aldığını düşünmekteyiz.

Televizyon ve çok sayıda akıllı cihazlarda kendini göstermeye başlayan sistemin yakın zamanlarda çok sayıda yeni sürümüyle karşılaşabiliriz. Kullanım oranı ne kadar artarsa o kadar gelişeceği aşikar. Kullanıcıların taleplerine göre de şekillenebilir ve ufak iyileştieme versiyonlarıyla da karşılaşabiliriz. Mağaza tarafında yer alan uygulamalarda bir uyum sorunu var mı henüz bilmemekteyiz. 

Bu sistemin hem artıları hem eksikleri göz önüne alınabilir. Malum Google’ un sisteminin açık kaynaklı olması, çok fazla geliştirici tarafında yer alanların olması ve çok sayıda şirketin çalışma yaptığı biliniyor. Huawei bu konuda çok çalışması gerekiyor. İyi iş çıkarırsa bir cihaz üreticisinin kendi yazılımını geliştirmesi uyum olayı bakımından olumlu olabilir.

Android tarafında yaşanan sonlandırıldı, bir hata oluştu, yüklenemiyor veya indirilemedi gibi çok sayıda sorunun burada da yaşanıp yaşanmayacağını ilerleyen dönemlerde şahit olacağımızı düşünüyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

HarmonyOS güncellemesini alacak Huawei modelleri

HarmonyOS güncellemesi alacak Huawei telefonları


Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2021, 22:05

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir