Havayolu Şirketleri iOS’u Tercih Ediyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple‘ın mobil işletim sistemi iOS artık sadece cep telefonları ve tabletlerde kullanılmıyor. Öncelikle geçtiğimiz yıl yapılan iOS 7 tanıtımında iOS in the Car tanıtılmış ve iOS işletim sisteminin araçlarda kullanımının önü açılmıştı. Aradan geçen 1 yıla yakın bir sürede de dünyanın en büyük otomobil üreticileri başta olmak üzere hemen hemen tüm otomobil üreticilerinin (Güney Koreliler’de dahil olmak üzere) iOS işletim sistemini araçlarında kullanmaya başladılar.

teknik destek

Dünyanın en ünlü otomobil üreticisi Ferrari’nin iOS Car Play özelliğinde aracını duyurmasını sizlerle buradan paylaşmıştık. iOS Car Play özelliği ile teknik detayları ise  buradan sizlerle paylaşmıştık.

Bu sistemi merak ediyor ve bilgi sahibi olmak istiyorsanız mutlaka bu yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

volvo_carplay

Apple’ın mobil işletim sistemi artık Amerika’nın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan United Airlines tarafından da kullanılmaya başlandı. Bu sistemi kullanabilmek için öncelikle iPhonenunuza yada iPadinize bir uygulama indirmeniz gerekmekte. Bu uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz. Uygulamayı kurduktan sonra sizden istenen uçuş bilgilerini telefona giriyorsunuz ve sistem sizi yolculuğunuz boyunca eğlendirmek için çeşitli film, müzik, belgesel, konser gibi izleyebileceğiniz eğlenceli programları sunuyor. Bu uygulamanın sadece iOS’a özgü olduğunu ve Wi-Fi bağlantısıyla laptoplardan ulaşılamadığının da altını çizelim.

Bu tarz uygulamaların ülkemizde de yakın zamanda başlayacağı ile ilgili duyumlar almaktayız. Bakalım önce hangi havayolu şirketimiz hem bize hemde çocuklarımıza daha eğlenceli bir yolculuk sağlayacak?

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın