Haziran Ayı Android Versiyonları Güncel Kullanım Oranları Yayınlandı

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Geçtiğimiz 6 Mayıs 2015 tarihinde yayınladığımız son Android versiyon kullanım oranları raporunun ardından, Google şimdi Haziran ayı Android versiyonları güncel kullanım oranları raporunu yayınladı.

Sponsorlu reklam

Halen en çok kullanılan Android sürümü %39,2 oranıyla Android 4.4 KitKat olurken, geçtiğimiz aya göre %0,6 lık bir düşüş yaşandığına dikkat çekelim. Aynı durum %37,4‘lük kullanım oranıyla Jelly Bean‘de de aynı yaşanıyor ve bir önceki aya göre tam %1.8’lik bir düşüş yaşıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Elbette bu düşüşün sebebi Lollipop. Geçtiğimiz ay %9’lık kullanım oranına sahip Android 5.0 Lollipop sürümü, bu ay %2,6’lık bir artışla %11,6‘ya, yine geçtiğimiz ay %0,7’lik kullanım oranına sahip Android 5.1 Lollipop sürümü, bu ay %0,1’lik bir artışla %0,8 kullanım oranına ulaştı. Toplamda Lollipop kullanım oranı %12,4‘e ulaşmış oldu.

Sponsorlu reklam

mayis-android-versiyon-kullanim-oranlari

Halen bu rakam hiç iç açıdı gibi durmasa da, Android‘in bir çok üretici ile çalıştığı düşünüldüğünde bunun normal bir durum olduğunu söylemek mümkün.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak