Haziran Ayı Android Versiyonları Güncel Kullanım Oranları Yayınlandı

media 13149

Geçtiğimiz 6 Mayıs 2015 tarihinde yayınladığımız son Android versiyon kullanım oranları raporunun ardından, Google şimdi Haziran ayı Android versiyonları güncel kullanım oranları raporunu yayınladı.

teknik destek

Halen en çok kullanılan Android sürümü %39,2 oranıyla Android 4.4 KitKat olurken, geçtiğimiz aya göre %0,6 lık bir düşüş yaşandığına dikkat çekelim. Aynı durum %37,4‘lük kullanım oranıyla Jelly Bean‘de de aynı yaşanıyor ve bir önceki aya göre tam %1.8’lik bir düşüş yaşıyor.

Elbette bu düşüşün sebebi Lollipop. Geçtiğimiz ay %9’lık kullanım oranına sahip Android 5.0 Lollipop sürümü, bu ay %2,6’lık bir artışla %11,6‘ya, yine geçtiğimiz ay %0,7’lik kullanım oranına sahip Android 5.1 Lollipop sürümü, bu ay %0,1’lik bir artışla %0,8 kullanım oranına ulaştı. Toplamda Lollipop kullanım oranı %12,4‘e ulaşmış oldu.

mayis-android-versiyon-kullanim-oranlari

Halen bu rakam hiç iç açıdı gibi durmasa da, Android‘in bir çok üretici ile çalıştığı düşünüldüğünde bunun normal bir durum olduğunu söylemek mümkün.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın