Hazırlanan Konsept Video, Google’ın Akıllı Saat Projesi için Heyacanı Arttırıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google Glass ile giyilebilir teknoloji için önemli bir role sahip. Akıllı gözlüklerin yılın sonuna doğru raflardaki yerini alması beklenirken, 2014 yılından itibaren akıllı saatler de günlük hayatımızda yer edinmeye başlayacak.

Andronova

Akıllı saat projesi birçok üreticinin gündeminde yer almakta. Samsung cephesinde konuya ilişkin resmi açıklama yapılırken; Google, Microsoft, Apple ve LG de farklı çözümler üzerinde çalışıyor.

Akıllı telefonlarla gerçekleştirdiğimiz birçok özelliği çok yakın zamanda kolumuza taktığımız bir saat ile gerçekleştirebileceğiz. Sesli aramalar, navigasyon, mail kontrolü, kısa mesaj atma ve sosyal ortamlara bağlanma gibi özelliklerin birçoğu kolumuza taktığımız bir saat ile gerçekleştirilecek.

Oluşturulacak tüm akıllı saatlerin yukarıda saydığımız detaylara sahip olması beklenmiyor. Kimi çözümler akıllı telefonlarla sürekli eş zamanlı kalarak, telefonların cebimizden çıkarılmadan kontrol edilmesine olanak sağlayacaktır.

Teknoloji dünyasının öncü isimlerinden Google’ın üzerinde çalıştığı akıllı saatin Nexus serisine dahil edildiği konsept bir video Youtube kanalıyla yayınladı. Söz konusu video sadece beklentilerden yola çıkarak hazırlanmış bir video. Akıllı saatte yer alan arabirim Nexus modellerle benzerlik gösterirken, akıllı telefon ile yapabildiklerimizin tümünün akıllı saatle yapılabildiği gösteriliyor.

ZrSd2B9HrJs” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: Androidandme

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın