c CM 10.2 (Android 4.3) ile Birlikte Yazılımlarda Yer Alacak, APK Dosyasını Hemen Yükle!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Geçtiğimiz haftalarda Nemesis adlı bir video yayınlayarak geleceğe dair kimi projelerinden ipuçları sunan CyanogenMod, bunlar arasında ilki olan Focal adlı kamera uygulamasının detaylarını geçtiğimiz günlerde YouTube kanalıyla yayınladığı videoda ortaya çıkarmıştı.

Stok Android’de yer alan kamera uygulamasına nazaran çok daha gelişmiş detaylar sunan Focal hakkında daha fazla detayı buradaki haberimizde bulabilirsiniz. Yine kısa bir özet geçecek olursak; Kamera uygulaması başlatıldığında, deklanşör butonu dışa doğru sürüklendiğinde beş ana mod karşımıza çıkıyor. Normal çekimler için Foto, henüz gizemini koruyan panorama çekim, video çekim modu, ön kamera ve Android 4.2 ile hayatımıza giren PhotoSphere ile aynı özellikte 360 derece çekimler sunan PicSphere modu.

Ünlü geliştirici ekip, Focal uygulamasına Android 4.3 tabanlı CM 10.2 yazılımlarda yer vereceğini aktarırken, XDA-Geliştiricileri ise APK dosyasını site üzerinden yayınlayarak, uygulamanın neler sunduğuna daha yakından bakmamıza olanak tanıdı.

CyanogenMod yazılıların yanı sıra kamera uygulamasının Android 4.2.2 tabanlı Nexus 4, HTC One ve Android 4.1.2 tabanlı Galaxy Note II üzerinde sorunsuz çalıştığı bildiriliyor.

Sizde APK dosyasını indirip Android telefonunuza yükleyerek Focal kamera uygulamasını tecrübe edebilirsiniz. Ya da dilerseniz zip dosyasını indirerek Recovery menüsünden flaşlayabilirsiniz. Detaylar için aşağıdaki videolara göz atabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir