Hi-Level internet açılmıyor giremiyorum

media 2875

Hi-Level Smart TV internet açılmıyor göreceli bir soru. Açılmayan nedir YouTube mu, Google Chrome mu ya da internet yok mu bunu bir kez netleştirmek gerekiyor.

teknik destek

İnternetin artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul ettik. İnternet artık yalnızca telefon, tablet veya bilgisayarlar da değil, televizyonlarda da sıkça kullanılmaya başlandı. Bazı kullanıcılar, interneti televizyona bağlarken sorunlar yaşayabiliyor. Bu yazımızda Hi-level internet açılmıyor sorunu ile ilgili çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Hi-Level internete giremiyorum sorunu

 1. Kablosuz ağa bağlı olduğunuzdan emin olunuz.
 2. TV wifi özelliği var mı inceleyin.
 3. Başka cihazlardan mevcut ağ görülüyor mu?
 4. Şifrenin doğru olduğundan emin olmak için modemin içerisinden kontrol edelim.
 5. Telefonun internet paylaştırma özelliğinden test ediniz.
 6. Modem kanal seviyesini 11 veya 6 yapınız.
 7. Wifi adını değiştirin ve Türkçe kullanmayın.
 8. Şifreyi kesinlikle değiştirerek test edelim. Kullanılan karakterler desteklemeyebilir.
 9. Ağ ayarlarının sıfırlanması gerekebilir veya TV’ nin.

İnternet televizyona bağlanmıyor ne yapmalıyım?

İnternetiniz televizyona bağlanmıyor ise öncelikle ayarları doğru yaptığınızdan emin olmalısınız. Smart TV, LED ve QLED televizyonlarda kablosuz ağ ayarları değişiklik gösterebiliyor. USB dongle Wireless USB adaptör kurulumu gerekebilir. Bazı Smart TV, LED TV veya Full HD TV televizyonlarda ise Wireless kablosuz ağ bağlantı özelliği bulunmayabiliyor.

Ama kablosuz Wifi USB bağlantı yazılımı, desteği ve girişi bulunuyor. Kablosuz ağ özelliğini kullanmak için desteklenen USB adaptörü sayesinde kolaylıkla bağlantı sağlamanız mümkün. Bu cihaz yardımıyla ADSL modeme veya isterseniz akıllı telefonunuzun Hotspot internet paylaşma özelliği ile bağlantı sağlayabilirsiniz. Kablosuz USB cihazların genelinde ekstra yazılım gerekmemektedir.

TV Wifi internet ayarları için;

Kapalı halde olan LED TV ve Smart TV televizyonların yan tarafında ya da arka tarafında bulunabilen USB girişine uyumlu olan adaptörü takınız ve aşağıdakileri uygulayın. 

 • Menü / Ayarlar / Ağ Ayarları / Kablosuz cihazı seçin.
 • Kablosuz ağları taramak için genelde sarı bir tuş bulunur.
 • Bağlantı sağladığınız internet ağının şifresini yazın ve IP adresini alana dek bekleyin.
 • Sonrasında ise OK tuşuna basarak onaylayın.

Hi-Level internet açılmıyor giremiyorum

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın