Hi Level TV Türksat 4A kurulumu

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Hi Level televizyonda Türksat 4A kurulumu sırasında girilmesi gereken değerleri ve hangi bölümden işlem yapılacak detaylarını paylaştık. Çok bilinmeyen bölümleri var.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Hi-Level Türksat 4A Kurulumu Türkiye’nin önemli teknoloji kuruluşlarından olan Vestel firmasının yan ürünü olan Hi-Level, çıkarmış olduğu kaliteli ve uygun fiyatlı uydu alıcılarıyla birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Uydu teknolojisi günümüzde sürekli olarak bir gelişim ve güncellemenin içerisindedir.

En son atılan Türksat 4A uydusuyla birlikte, uydu alıcılarının da bu uyduya göre güncellenmesi gerekmektedir. Otomatik olarak yapılamayan uydu güncelleme işlemleri, Hi-Level Türksat 4A kurulumu adımları uygulanarak yapılabilmektedir.

Hi-Level TV uydu kurulum işlemleri

Uydunuzun televizyonunuza bağlantısını gerçekleştirdikten sonra, kurulum işlemlerine geçebilirsiniz. Öncelikle uydu alıcınızın kumandasından menü tuşuna basarak, gerekli bölüme girilmelidir. Menü tuşunun ardından kurulum bölümüne gelinmelidir. Kurulum bölümü içerisinde ise, manuel olarak arama yapılacağından dolayı, manuel arama kısmına giriş yapılmalıdır.

Manuel arama kısmında sizlerden istenen bilgileri girmeniz önemlidir. Burada gireceğiniz bilgiler ise şu şekildedir: Arama tipi uydu, frekans 12380, polarizasyon dikey, sembol oranı 27500 ve şebeke araması etkin.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu bilgileri girdikten sonra, arama işlemi için “OK” tuşuna basıldığında Türksat 4A uydusunda yer alan ulusal kanalları televizyonunuzda izlemeye başlayabilirsiniz.

Hi-Level TV manuel kanal arama işlemi

Zaman zaman bazı kanalların frekans güncellemesinden dolayı, manuel olarak kanal arama işlemiyle kanalın yeni frekansının uyduya tanıtılması gerekmektedir. Bu işlem ise, menüye gelerek manuel kanal arama kısmına girilmelidir. Manuel kanal arama kısmına girildikten sonra, sizlerden kanalın frekansını, polarizasyon ayarını ve sembol oranını girmeniz istenmektedir. Bu istenenleri girdiğinizde, kanal arama işlemini başlatıp, izlemek istediğiniz kanalın yeni frekansı üzerinden izleme işlemine devam edebilirsiniz.

  • Kuruluma giriniz
  • “Manuel kanal arama” bölümüne geçin  
  • 12380 Türksat değeri 
  • Sem. 27500   
  • Dikey yani V
  • Şebeke etkin

Hi Level TV Türksat 4A kurulumu

TKGS, Türksat’ ın otomatik uydu kurulumu sistemi olarak biliniyor. Bu özelliğe sahip uydu alıcılarda ve Smart TV televizyonlarda bu kısma girildiğinde güncel kanal listesi otomatik inmekte.

  • Kumandanın menüsüne girin
  • Kurulumda ilk seçenekte “TKGS” girip işlemi başlatın

Kanal aramada dikkat edilecek hususlar:

Sinyal seviye ve kalitesine dikkat edin. Buradaki çekimlere göre uyduda sorun olup olmadığını analiz edersiniz. Birisi kablonun, diğeri uydunun sinyalini göstermekte.

ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak