Hi-Level WiFi bağlı ama internet yok

media 2737

Hi-Level kablosuz bağlantı var internet yok. Bu durumla çoğu Smart TV' de karşılaşabilirsiniz. Sorun analizinde bulunmanız için ilk önce denemeniz gereken bir kaç bölüm var.

teknik destek

Günümüzde artık televizyonlar da internete bağlanmaktadır. Artık teknoloji ve internet alt yapısının gelişmesiyle birlikte bilgisayar ve telefonları yanında televizyonlarda internete bağlanmaktadır. Bununla birlikte insanlar televizyonlarda medyanın onlara izletmek istedikleri şeyleri değil kendi istedikleri şeyleri istemektedirler.

Bunun yanında sinema filmleri gibi şeyleri büyük ekranlarda izleme isteği de oldukça önemli bir yere sahiptir. Tabi bunlarla birlikte interneti televizyona bağlama sorunları da söz konusu olmaktadır. İnsanlar bu konuda birden fazla çözüm yolu aramaktadır.

Wifi bağlantı var ama internet yok ise;

 1. Modemden ışıkları analiz ediniz. İnternet veya ADSL ışıklarının ayrı ayrı anlamları var. Modem ışıklarının anlamları yazısından detaylara ulaşabilirsiniz.
 2. Modeme bağlı olan telefon hattında kopma, temassızlık ve kısa devre gibi durumlar olabilir.
 3. Hi-Level ip almıyor olabilir.
 4. Wifi kanal sorunu çıkabilir.
 5. Yazılımda sıkıntı çıkabilir.
 6. Modemden bir engelleme görülebilir.

Hi-Level internet yok çözümü

 1. Tüm kontroller yapılsın ve duruma göre aşağıdakilerle devam ediniz.
 2. Modemin ve TV’ nin elektriğini kesin bekletin.
 3. İnternet ışığında sorun varsa modemin ip almadığını söylebiliriz. Beklemeniz, internet arıza kaydı bırakmanız veya modemin resetlenerek kurulumu gerekebilir. 
 4. TV DNS girildiğinde çözüm sağlayabilir. 
 5. Modemin kanal ayarını değiştirerek test edin.
 6. Varsa telefonun internet paketini paylaşıma açıp bağlanarak deneyiniz.

Televizyon ve internet konusunda hi-level wifi bağlı ama internet yok sorusu en çok sorulan sorulardandır. İlk olarak Hi- Level televizyonunuzda wifinin bağlı olup olmadığından emin olunmalıdır. Ağ ayarlarının sıfırlanması gerekebilir. Ayrıca modem kanal seviyesini de 11 veya 6 yapabilirsiniz. Bunun yanında Hİ-Level internet bağlantısı için bir adaptöre ihtiyacınız olabilir. Bunu yetkili yerlerden edinebilirsiniz.

Tabi wifi ayarını yapıp şifreyi girdikten sonra hala internet gelmeme sorunu olabilir.

İnternet nasıl bağlanır?

Hi-Level televizyonlar Türkiye’de orta gelirli çoğu kullanıcının tercih ettiği ve satış oranı fazla olan markalardan biridir.

Bu televizyonlarda internet kurulumu şu şekilde yapılmaktadır;

 • İlk olarak televizyonun kumandasında menü kısmına basılmalıdır.
 • İkinci aşama olarak menüden ayarlar kısmına giriş yapılmalıdır.
 • Burada ise ağ ayarları kısmına giriş yapılmalıdır.
 • Son olarak burada yer alan kablolu ve kablosuz internet ayarı yapılmalıdır.

Hi-Level WiFi bağlı ama internet yok


Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 16:35

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın