Hızlı veri aktarım kablosu Thunderbolt 3 Pro fiyatı

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Yüksek hızlı veri aktarımda Thunderbolt 3 Pro kablo fiyatı görenleri şaşırttı. Bir telefon fiyatlarında olan bu veri aktarım kablosunun özelliklerine bakalım.

Sponsorlu reklam

Dolar kurunda görülen artıl ve sonrasındaki virüs soru ister istemez bir çok ürünün fiyatını arttırdı. Hatta katlattı diyebiliriz. Bazıları bu durumu kullandı bazıları ise zorunlu artışa gitmesi gerekti. Apple geçtiğimiz haftalarda çok sayıda ürünün fiyatını arttırdığını duyurdu. Bu arttışlardan en dikkat çekenlerinden biri Thunderbolt 3 Pro kablo fiyatı oldu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yüksek hızda veri transferi dendiğinde kabloların önemi ön plana çıkabiliyor. Yüksek hız haricinde hatta harici bir ekran kartı dahi bilgisayara bağlanma imkanı sunan bu teknoloji ile 40 Gbps hızlara ulaşılabiliyor. 

Sponsorlu reklam

Macbook’ ta standart olan USB portuna veda edilebilir. Yeni tip USB C geçişle bu kablonun önemi artıyor. Hızlı veri için kullanılan kabloları çok sayıda marka üretmekte. Lakin Apple’ ın resmi sitesinde yer alanın fiyatı şaşırtıyor. Amerika’ da fiyatı 129 dolardan ve Türkiye’ de ise 1229 TL aralığında açıklandı. 

Thunderbolt 3 pro özellikleri

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Kablo uzunluğuna baktığımızda 2 mt.
  • Teorikte 40 Gbps hız sunuyor.
  • Gen 2 USB 3.1′ de 10 Gbps.
  • Displayportta yani “HBR3” desteği ve şarda 100 W kadar destek.
  • Bazı sabit sürübüleri bu kanlo ile bağlamak mümkün.

Hızlı veri aktarım kablosu Thunderbolt 3 Pro fiyatı

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak