Honami mini’ye Ait Tüm Detaylar Ortaya Çıktı: Teknik Özelliklerde Küçülme Olmayacak

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Cep telefonu üreticilerinin son trendi, amiral gemi modellerinin “mini” versiyonları oluşturmak oldu. Samsung’un Galaxy S3 mini ile başlattığı akıma halihazırda birçok üretici dahil olurken (Samsung, HTC, ZTE, Motorola) , kimileri de dahil olmaya hazırlanıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sony’nin 4 Eylül’de IFA Berlin Fuarı öncesi düzenleyeceği basın etkinliğinde görücüye çıkaracağı teyit edilen Sony i1 nam-ı diğer Honami kod aldı telefon için yeni bir spekülasyon ortaya atıldı. Bugüne dek telefon hakkında birçok detayı gün yüzüne çıkaran Esato adlı forum sitesi, Sony’nin Honami modelinin mini versiyonunu da üreteceğini duyurdu. Üsteli site bu iddiası ile kalmadı, telefonun sergileyeceği teknik detayları da sıraladı.

Honami mini, Ray 3 olarak isimlendiriliyor ve telefon diğer mini modellerin aksine abisi gibi üst sınıf teknik özellikler barındırıyor. Bu anlamda Sony’nin mini anlayışını değiştirerek sadece ekran boyutunda kısıtlamaya giderek, bu platformdaki en iddialı çözümü tüketicilere sunmak istediğini ifade edebiliriz.

Honami mini’de (Ray 3) 1280 x 720p çözünürlüğünde ve Triluminos ekran teknolojisini beraberinde getiren 4.3-inç boyutunda bir ekran yer alacak. Bu ekran seviyesinde en iddialı model olmaya hazırlanan Honami mini’de Qualcomm cephesinden 2.2GHz frekans hızında çalışan Krait 400 mimarisine sahip dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi yer alacak. Modelde yer alacak grafik işlemcisi ise Adreno 330 olacak.

Honami mini, abisinde yer alan kamera yeteneklerini aynen sergileyecek. Telefonda 1/2.3 inç sensör boyutuna sahip 20.7MP çözünürlüğünde Sony G Lens ile desteklenen oldukça iddialı bir kamera yer alacak. 16GB dahili depolama birimi, 2GB RAM, microSD kart desteği ve 2.400mAh kapasiteli pil Honami mini’nin öne çıkan diğer teknik detayları olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefonun çıkış tarihine dair net bir açıklama yapılmış değil ancak, 2013 yılı sonu ya da önümüzdeki yılın ilk aylarında Honami mini raflardaki yerini alabilir.

ilgili>> PhoneArena

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak