Hotmail e-posta adresi nasıl alınır

blank

Microsoft firmasının e-posta servisi olan Hotmail sitesinden mail adresini alma resimli olarak bu haberimizde yayınlayacağız. Her hangi bir sorunda yorum bırakınız.

teknik destek

Buradaki işlemleri sırasıyla uyguladığınızda hotmail sitesinden bir email adresi almış olacaksınız. E-posta adresinizi mümkünse başkasının desteği olmadan alınız. Çünkü ileride hesabınız ile ilgili güvenlik sorunları yaşamamak için işlemlerinizi kendiniz yapmanız önemlidir.  

İlk olarak e-posta adresi alabilmeniz  için hotmail.com adresine giriş yapınız. İlk ekran olarak aşağıdaki sayfa karşınıza gelecektir. Bu ekranda bulunan “Hesabınız yok mu? Bir tane oluşturun” yazısına tıklayarak işlemlerinizi başlatınız.

Hotmail e-posta adresi açma

Hotmail e-posta adresi nasıl alınır

Yukarıdaki linke tıkladığınızda ise aşağıdaki forum karşınıza çıkacaktır.  Bu ekranda doldurmanız gereken bölümler yer alacaktır. İlk olarak isim bölümüne gerçek isminizi yazınız.  Daha sonraları herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda hesabınızı kurtarmanız daha kolay olacaktır. Bu arada sizin isteğiniz dışında kimse kullanıcı adınıza erişemediğinden gerçek isminizi yazmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

İsminizi yazdıktan sonra bir at bölümde yer alan kullanıcı adı bölümünü doldurunuz. Bu bölüme yazacağınız isim mail adresiniz olacaktır. örnek andronova gibi yazdığınızda eğer sistemde daha önce alınmamışsa [email protected] com şeklinde e-posta adresiniz olacaktır.

Hotmail milyonlarca kullanıcısı olan bir e-posta servisidir. Bundan dolayı eğer kullanıcı adınız daha önce başkaları tarafından alındıysa aşağıda sizlere uyarı verilecektir. Ayrıca hotmail sisteminde farklı uzantılarda e-posta adresi alabilirsiniz. Kullanıcı adınızdan sonra gelen bölümü ise yan tarafında bulunan açılır menüden seçebilirsiniz.

Hotmail şifreniz en az sekiz karakterli olmalıdır. Şifrenizi oluştururken sayı, harf ve karakter kullanınız. Örnek verecek olursak An24Ro78No*/Va gibi bir şifre belirleyebilirsiniz. Bu bölüme yazmış olduğunuz şifre bilgilerinizi kimse ile paylaşmayınız.

Doğum tarihi bölümünü doğru dolmanız sizlerin faydasınadır. Çünkü ileride hesabınızın çalınması durumunda bu bilgiler ile hesabınızı geri alabilirsiniz.

Asıl önemli bölüme geldik. Bu bölüme yazacağınız bilgiler e-posta adresinizin geleceğini belirleyecektir. Eğer olumsuz bir durum olduğunda bu bölüme yazdığınız seçenekler ile hesabınızı kolaylıkla geri alabilirsiniz. Bu bölüme kurtama e-postası yazabildiğiniz gibi ayrıca cep telefon numarası da tanımlayabilirsiniz.

Son bölüm olarak ise karşınıza gelen kodu alt bölüme yazdığınızda bu ekrandaki bölümleri tamamlamış olacaksınız. Bu güvenlik otomatik hesap alımlarını önlemek için hotmail tarafından konulmuştur.

Hotmail e-posta adresi açma

Yukarıdaki ekranda yer alan hesap oluştur yazısına tıkladığınızda yeni bir hotmail adresi almış olacaksınız. Bu işlemden sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Hotmail kaydol


Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 10:02

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!