Hotmail hesabım çalındı geri alma adımları!

Hotmail adresim çalınmış olabilir, hacklenen Hotmail hesabı nasıl geri alınır? Hotmail e-posta hesabımı açamıyorum kurtarmak için şikayet adresi haber içerisinde.

Microsoft firmasının e-posta servisi olan hotmail hesabınız çalındığında nasıl geri alabileceğinizi bu makalemizde yayınlayacağız. Hotmail hesabını başları tarafından ele geçirildiğinde uygulayabileceğiniz yöntemleri resimli olarak aşağıdaki başlığımız altında anlatacağız.

Hotmail hesabınız çalındığından eminseniz burada bahsedeceğimiz yöntemi uygulayınız. Çünkü bazen klavyenin de acizliğine uğrayarak şifrenizi yalnış da yazabilirsiniz. Eğer şifrenizi doğru girdiğiniz halde hesabınız açılmıyorsa birazdan bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak hesabınız geri alabilirsiniz. 

Hotmail adresim çalındı geri alınabilir mi?

Hesabınız başkası tarafından ele geçirildiğinde ilk olarak hesabınıza ait bilgileriniz değiştirilmektedir. Bu bilgiler arasında hesabınızı geri almanızı sağlayacak olan ikinci e-posta adresi de yer almaktadır. Kısaca hesabınızı çalan korsan hesabı tekrardan sizin alamamanız için bütün aşamaları engellemektedir. Fakat çalan kişi istediği kadar bilgilerinizi değiştirsin hesabınıza ait bilgileri doğru hatırladığınızda hesabınızı geri alabilirsiniz.

Şifrem çalındı geri alabilmek için bu account.live.com/acsr?mkt=tr-TR adrese giriş yapınız.  

Yukarıdaki linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Açılan ekranda yer alan ilk kısma çalınan hesabınızın adını giriniz. Daha sonra ki kutuya ise şifresini bildiğiniz bir e-posta adresiniz giriniz. Daha sonra sayfanın altındaki güvenlik kodunu giriniz.

Hotmail şifrem çalındı başvurusu

Hotmail hesabım çalındı geri alma adımları!

Yukarıdaki aşamadan sonra karşınıza gelecek olan ekran aşağıdaki gibidir. Bu ekrandan sizlerden bir çok kişisel bilgi istenilecektir. Buraya yazmış olduğunuz bilgiler hotmail hesabınızı alırken sisteme vermiş olduğunuz bilgilerle aynı olması gerekmektedir. Eğer aynı bilgileri yazmazsanız hesabınızı geri alamazsınız. Bundan dolayı bu ekranda yer alan formu özenle doldurunuz. Bu forumda yer alan bölümlere ne kadar fazla doğru bilgi girişi yaparsanız hesabını kurtarma şansınızda o kadar artmaktadır. Bu ekranın önemli olmasının  sebebi ise hesabınızı buraya yazdığınız bilgiler sonucunda ya kurtaracaksınız yada kurtaramayacaksınız. Bilgi girişinden sonra gönder tuşuna basınız.

Hotmail hesabım çalındı

Yukarıdaki formu gönderdikten sonra aynı anda başvurunuza cevap alamamaktasınız. Bu işlemden yaklaşık 1-2 gün sonra hotmailin cevabı sizlere ulaşmaktadır. Eğer hotmail hesabın sizlere ait olduğunu düşünürse ilk bölümde vermiş olduğunuz e-posta adresinize hesabınızı nasıl geri alabileceğinize dair bilgileri göndermektedir.

Hotmail şifrem çalındı


Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2017, 14:43

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir