HP Laptop Kablosuz WiFi Açma Tuşu Wireless Assistant

Dizüstü Laptop' da kablosuz internet bağlantısı yapamıyorum. Wi-Fi Wireless ağım kapalı nasıl açılır? Laptop' da kapalı kablosuz bağlantısı nasıl açılır? Kablosuz ağım kapalı nasıl açabilirim nereden açılır? Laptop kablosuz wifi kapalı açma adımları. H

HP Laptop Kablosuz WiFi Açma Tuşu Wireless Assistant
müşteri hizmetleri
Dizüstü Laptop' da kablosuz internet bağlantısı yapamıyorum. Wi-Fi Wireless ağım kapalı nasıl açılır? Laptop' da kapalı kablosuz bağlantısı nasıl açılır? Kablosuz ağım kapalı nasıl açabilirim nereden açılır? Laptop kablosuz wifi kapalı açma adımları. HP dizüstü laptop' da kablosuz internet bağlantısı yapamıyorsanız, kablosuz Wi-Fi kapalı uyarısı alıyorsanız, yanlışlıkla kısayol tuşu ile veya her hangi bir sorundan dolayı kablosuz özelliği kapanmış olabilir. Wireless Assistant, dizüstü bilgisayar' da yer alan kablosuz kartları ve Bluetooth bağlantılarını tek bir yerden kontrol etme veya kapalı ağı açmayı sağlayan yazılımdır. HP dizüstü Wireless Assistant, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri ile gelmektedir. Assistant HP' nin kendi yazılımıdır. Genelde kapalı kablosuz bağlantıları sorunsuz aktif eder.

Laptop kablosuz wifi kapalı açma

laptop kablosuz wifi kapalı açma Wifi kablosuz ağım kapalı nasıl açılır?Dizüstü wifi ağ kapalı açma kısayol tuşu nerede? Modem den Wifi şifresini değiştirme dizüstü bilgisayarda kapalı olan ağı açma
  • HP Wireless Assistant kısayol simgesi laptop kablosuz wifi kapalı açma görev çubuğunda yerini alabilir.
  • HP Wireless Assistant özelliğini kısayol simgesine sağ tıklayıp ve Wireless Assistant Aç yazısını tıklayabilirsiniz.
  • HP Wireless Assistant simgesi yoksa veya kısayol dan açılmıyorsa aşağıdaki adımları izleyiniz.
  • Başlat laptop kablosuz wifi kapalı açma butonuna tıklayınız, Denetim Masasına gidiniz. Windows 8.1 ve Windows 10' da masaüstüne yer alan bilgisayarım yada Denetim Masasına tıklayınız. Denetim Masasında yer alan Ağ ve Internet öğesini tıklayıp Wireless Assistant' a giriniz.
  • Ayarlar' da yer alan HP Wireless Assistant simgesini aktif edebilir ve kapalı olan WiFi kablosuz özelliği açabilirsiniz.
  • Başka bir dizüstü veya mobil cihazlardan da kablosuz internet bağlantısı yapamıyorsanız, modeminizi resetlemeniz önerilir. Resetleme işlemi modem altında veya arkasında içe doğru yer alan buton. Modem açıkken butona 10-20 saniye kadar basılı tutup bırakıp ışıkların tekrar yanmasını bekleyiniz. Modem resetlendiğinde tüm bilgiler silinecek. Yeniden modem kurulumu yapmanız gerekiyor.
laptop kablosuz wifi kapalı açma

Laptop kablosuz wifi kapalı açma

Bilgisayarda kablosuz aygıt bulunmuyorsa kablosuz ağ kapalı durumda veya kablosuz ağın sürücüsü silinmiş olabilir. Eğer kablosuz kart yoksa USB kablosuz adaptör alınabilir. Laptop Pil' de çalışıyorsa bazen güç tüketiminde tasarruf için kablosuz özellik kullanılmadığı durumlarda kapatılabilir seçeneği açık olabilir. Aygıt yöneticisinden Wi-Fi sürücünün içerisine girerek özelliğinden bu seçeneği pasif yapabilirsiniz. Kablosuz bağlantı yapmaya çalıştığınızda bağlantı yapılamadı veya WPA 2 PSK ile bağlantı yapılıyor gibi uyarılar varsa şifrenizi kontrol ediniz. Wi-Fi şifresini modem arayüzünden kontrol edebilir veya şifreyi değiştirebilirsiniz. Bazı durumlarda modem şifreleme uyumsuzluğundan bağlantı yapılamayabiliyor. Modem içerisinden kablosuz şifreleme tipini WPA PSK olarak ve kanal 11 olarak belirleyebilirsiniz.
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR