HP, Phablet Cihazlarla Android Akıllı Telefon Dünyasına Giriş Yaptı!

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

WebOS işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlarda umduğu başarıyı yakalayamayan HP uzun bir süredir dışında kaldığı akıllı telefon platformuna  Slate 6 VoiceTab ve Slate 7 VoiceTab modelleriyle tekrar giriş yaptı. 3 yıl sonra akıllı telefon pazarına tekrar dahil olan PC devinin 6 ve 7-inç ekrana sahip telefon/tablet melezi cihazları önümüzdeki aydan itibaren Hindistan’da satışa sunulacak. Şirket ilk aşamada Hindistan gibi hızla gelişmekte olan bir pazarda bütçe dostu büyük ekranlı telefonlarla dikkatleri üzerine çekmeyi hedefliyor. Bunda başarılı olup olmayacağını ise süreç içerisinde göreceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

HP Slate 6 VoiceTab ve Slate  7 VoiceTab modellerinden söz edecek olursak; iki cihazda hem  teknik özellikler hem de tasarım detaylarında benzerlik gösteriyor. İki cihaz arasındaki tek fark ise Slate 6 VoiceTab’de  6-inç büyüklüğünde 1.280 x 720p çözünürlüklü IPS LCD ekran, Slate  7 VoiceTab modelinde ise 7-inç büyüklüğünde 1280 × 800 IPS LCD ekran yer alıyor.

Büyük ekranlı telefonlar kategorisine dahil edebilecek Slate 6 VoiceTab ve 7-inç tablet kategorisinde iddialı bir çözüm olması beklenen Slate 7 VoiceTab, Android 4.2.2 işletim sistemi ile çalışıyor. Her iki cihaz da gücünü 1GHz frekans hızında çalışan Cortex-A7 tabanlı dört çekirdekli işlemciden alıyor. Ayrıca 1GB RAM, 5MP arka kamera, 2MP ön kamera, 16GB dahili depolama, microSD kart desteği, çift SIM kart desteği ve ön bölümde stereo hoparlörler VoiceTab ailesinin diğer teknik özellikleri şeklinde sıralanıyor.

HP geçtiğimiz yıl şubat ayında büyük bir çıkış içerisinde olan 7-inçlik Android tablet kategorisine Slate 7 tablet modeliyle dahil olmuştu. Şirketin bir başka 7-inç ekranlı tableti olan Slate  7 VoiceTab’i Slate 7’den ayıran en önemli özellik ise sesli aramaları destekliyor olmasıdır.

Önümüzdeki ay Hindistan’da raflarda olacak cihazların fiyatlarına ilişkin açıklama yapılmadı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

hp-slate6-1025-a

hp_slate6

kaynak: androidauthority

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak