HTC 10 3G – 4.5G internet ayarları nasıl yapılır

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

HTC 10 telefon modellerinde Turkcell' de, Vodafone ve Türk Telekom 4.5G (LTE) ve 3G internet ayarları nasıl yapılır? Mobil veri ayaları.

Sponsorlu reklam

Mobil dünyasında ismini çokça duyuran markalardan biride HTC’dir. HTC bir dönem akıllı telefon üretiminde yaşadığı başarızlıkların ardından yeni çıkaracağı modellerle bu piyasada yeniden yer almaya çalışmaktadır. Son olarak bu haberimizde tanıtımını yapacağımız modelin yeni versiyonunu yani HTC 11 cihazını piyasaya sürmeye hazırlanmaktadır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makalemizde HTC 10  modelinde 4.5G veya 3G internet kullanımının nasıl yapılacağını yayınlayacağız. GSM hattınıza tanımlı internet paketlerini kullanabilmek için aşağıda resimli olarak anlatımını yaptığımız adımları takip ediniz. 

Sponsorlu reklam

HTC 10 internet ayarları nasıl yapılır

İlk olarak telefonunuzda var olan uygulamalara ulaşınız. Eğer telefonunuzda kilit ekran şifreniz bulunuyorsa kilit ekran şifrenizi girerek aşağıdaki ekrana ulaşınız. Daha sonra açılan ekrandan HTC 10 modelinde uygulamalara ulaşabileceğiniz aşağıda mavi kutucuk içerisine aldığımız simgeye tıklayınız.

HTC 10 3G - 4.5G internet ayarları nasıl yapılır

Bu işlemin ardından telefonunuzda var olan bütün uygulamaların simgelerini göreceksiniz. Buradan ise ayarlara ulaşabileceğiniz çark şeklinde olan ayarlar simgesine tıklayınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

HTC 10 4.5G internet ayarları

Ayarlar simgesine tıkladığınızda ise telefonunuzda var olan ayarları yapabileceğiniz seçenekler karşınıza gelecektir. Bu ekranda aşağıdaki resimde göründüğü gibi mobil veri seçeneğini aktif hake getirerek yazının üstüne tıklayınız.

media 10003

Mobil şebeke ayarları başlığı altında ise Erişim noktası adları yazısına tıklayınız. Burada telefonunuzda yüklü olan APN’leri göreceksiniz. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

HTC 10 turkcell internet ayarları nasıl yapılır

Aşağıdaki ekranda kullandığınız hatta ait APN yüklü değil ise sağ üst köşede yer alan + işaratine tıklayınız.

HTC internet ayarları

Erişim noktası düzenle ekranında kullandığınız cep telefono hattına ait APN bilgilerini girebilirsiniz. Ad: Turkcell Internet APN: internet Proxy, Bağlantı noktası, Kullanıcı adı, Şifre, Sunucu ve MMSC bölümlerini ise olduğu gibi bırakınız. 

HTC 10 vodafone internet ayarları nasıl yapılır

Yapmış olduğunuz APN ayarlarının telefonda aktif olabilmesi için ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç noktalı simgeye tıklayarak açılan seçeneklerden kaydet yazısına tıklayınız.

HTC Türk telekom avea internet ayarları


Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 12:10

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak