HTC Akıllı Saatini Ertelediğini Doğruladı

HTC Akıllı Saatini Ertelediğini Doğruladı
Andronova

Akıllı saat pazarı geçtiğimiz yıldan beri oldukça ivme kazanmış durumda. Bir çok Android üreticisi akıllı saatlerini piyasaya sürerken, Samsung 1 sene içinde 5 farklı model çıkartarak rekabette en önde olmayı hedefliyor. Motorolanın Moto 360′ından sonra LG ve Samsung’ un yuvarlak tasarımlı saatleri de piyasaya çıktı. Bu rekabette geride kalan bir firma ise HTC olarak gözüküyor.  Akıllı telefon dışında android pazarına girmeyen Tayvanlı firma, 3 sene önce çıkardığı tableti HTC Flyer’dan beri tablet de üretmiyordu. Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen Nexus 9‘ un üreticisi olan firma, akıllı saat planları ise ertelemiş gözüküyor.

Bu sene içinde ortaya çıkan bazı sızıntılar, HTC’nin akıllı saat üretip sene sonuna kadar satışa sunacağını konuşuyordu. Hatta evleaks tarafından saatin tasarımı bile sızdırılmıştı. Ancak görünüşe göre HTC; Android Wear kullanan saat planlarını 2015 yılına erteledi. Re/Code sitesinden Jason McKenzie’nin söylediğine göre, akıllı saat üretilmeye hazırdı, ancak rekabetin fazla olduğu pazarda HTC yöneticileri tarafından yeterince iyi bulunmadı. HTC adına konuşan Drew Bamford’a göre şu an piyasada bulunan akıllı saatler, her gün bileğimize takmak isteyeceğimiz işler yapmıyorlar. HTC; ürününü pazara sunduğu zaman, akıllı saatinin cep telefonları gibi vazgeçilmez bir cihaz olmasını ve gören herkesin etkilenmesini istediklerini belirtti.

Drew Bamford’un söylediklerinden şunu çıkartabiliriz. HTC; pazara sonradan girerek, akıllı saat donanımlarının ve yazılımının gelişmesini beklemek istiyor. Böylece hem kullanışlı hem de uzun ömürlü bir saat üretmiş olacak. Ayrıca, pazardaki rakiplerinin olası hatalarından ders alarak sorunsuz bir akıllı saat üretmeyi amaçlıyor. Sizce HTC’ nin akıllı saat pazarına geç girmesi doğru mu, yoksa bekleyerek hata mı yapıyor?

HTC-Smartwatch
HTC Akıllı Saatini Ertelediğini Doğruladı
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir