HTC, Amiral Gemisi Modellere En Az İki Yıl Güncelleme Vaat Ediyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC‘nin Kuzey Amerika Yöneticileri Reddit sitesinde yayınlanan soru-cevap röportajında şirketin güncelleme politikasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İlk olarak resmi güncelleme desteği sona eren One X ve One X+’a ilişkin yöneltilen sorularda, HTC Amerika takımı Nvidia’nın söz konusu modellerde yer alan işlemcilerin sürücülerini artık yenilememesi, One X ve One X+ için küresel bir güncellemeyi imkansız hale getirdiğini belirtirken; her iki modelin Snapdragon işlemcili Amerika versiyonları içinse güncelleme verilebileceği ancak bu durumun müşteriler için iyi bir deneyim oluşturmayacağını ifade etti. Buna rağmen HTC Kuzey Amerika Başkanı Jason Mackenzie her iki telefona Android 4.4 güncellemesini sağlamak için bir yol arandığını da sözlerine ekledi. Bu gelişme de telefon sahipleri için umut olacaktır.

Andronova

Jason Mackenzie Reddit forumunda yapılan oturumda ayrıca önemli bir noktaya temas ederek Kuzey Amerika’da satışa sunulan amiral gemisi modellerin iki yıl boyunca büyük Android güncellemelerini alacağını belirtti. Başkan sadece Kuzey Amerika’dan sorumlu olduğu için sadece bölgesini güncelleme kapsamına almış olsa da, bu açıklamadan HTC’nin dünyanın her yerinde amiral gemisi modellere en az 2 yıl güncelleme desteği sunacağı açıklık kazanmış oldu.

Google ile Android üreticileri arasında yapılan anlaşma gereği üreticiler en az 18 ay boyunca cihazlara güncelleme sunmak zorunda. Hatta bazı üreticiler bu süreden önce de güncelleme desteğini kestiği oluyor. HTC ise bu süreyi 6 ay daha uzatarak kullanıcılarına 24 aylık bir güncelleme desteği vaat ediyor.

Bu açıklamadan HTC One’ın Şubat 2015, One Max’in ise Ekim 2015’e kadar Android ve Sense güncellemelerini almaya devam edeceğini gösterir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.