HTC Butterfly S Resmiyet Kazandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Kısa süre önce yetkililer tarafından teyit edilen Butterfly s, Tayvan’da düzenlenen özel bir etkinlikte resmiyet kazandı. HTC’nin geçtiğimiz yılın son çeyreğinde resmi duyurusunu gerçekleştirdiği ve Full HD ekranlı ilk telefon olma özelliğini gösteren Butterfly’ın yükseltilmiş hali olarak değerlendirilen Butterfly s, teknik özellikler noktasında HTC One’dan daha güçlü detaylar sunuyor.

Andronova

1.9GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Krait 400 mimarisine sahip Snadragon 600 işlemcisine sahip telefonda hız aşırtılmış Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM güç biriminin diğer detaylarını oluşturuyor. 16GB dahili depolama birimi sunan telefonda 64GB’a kadar microSD kart desteği sunulurken, HTC telefon sahiplerine 2 yıl boyunca ücretsiz 25GB Dropbox bulut depolama imkanı sunuyor. HTC’nin Butterfly modelinde en fazla eleştiri alan noktalardan birini geniş bir depolama alanı sunarak hallettiğini görüyoruz.

5-inç boyutunda 1920 x 1080p çözünürlüklü ve inç başına 440ppi değer sunan Super LCD3 ekranı bünyesinde barındıran telefonda ilk olarak HTC One’da karşımıza çıkan Sense 5 kullanıcı arayüzü, canlı ana ekran olarak adlandırılan Blinkfeed, HTC Boomsound, Beats Audio ses çıkışı ve HTC Zoe yer bulmakta.

media 16833

10.6mm kalınlığında ve 160 gram ağırlığa sahip Butterfly s, kamera yetenekleriyle de göz dolduruyor. F/2.0 diyafram aralığına sahip ve HTC imageChip görüntü işlemcisiyle donatılan BSI sensörlü 4 ultrapiksel kamera HDR formatında video kaydına olanak sağlıyor.

Temmuz ayı içerisinde 766 dolarlık fiyatı ile ilk olarak Tayvan’da satışa sunulacak telefonda dikkat çeken bir diğer detay ise 3.200mAh kapasiteli batarya. Butterfly’da 2.020mAh kapasiteye yer veren HTC bu anlamda fazlasıyla eleştirilmişti. Butterfly s’te yer bulan 3.200mAh kapasite yoğun kullanımda dahi rahat bir şekilde günü tamamlayacaktır. Telefon beyaz, gri ve kırmızı renk seçenekleriyle raflardaki yerini alacak.

9nzTHKdZH8o” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın