HTC Butterfly S’in Performans Test Sonuçları Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC’nin geçtiğimiz günlerde ülkesi Tayvan’da düzenlediği basın etkinliğinde resmiyete kavuşturduğu Butterfly S, kimilerini göre tasarım noktasında HTC One’ın gerisinde kalsa da, teknik özellikler noktasında özellikle işlemci hızında HTC One’ın biraz daha önünde. Butterfly S’te 1.9GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemcisinin yanı sıra Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM yer bulmakta. HTC One’da yer alan aynı işlemci ise 1.7GHz frekans hızında.

teknik destek

GSMArena tarafından yayınlanan test sonuçlarına değinmeden önce telefonda yer alan diğer detaylara değinecek olursak; 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super LCD3 ekran, ultrapiksel kamera, BoomSound teknolojisi, HTC Zoe, 16GB dahili depolama birimi, 64GB’a kadar microSD kart desteği ve 3.200mAh kapasiteli batarya.

Cihazın genel anlamda performansını ortaya koyan Geekbench 2 testinde Galaxy S4’ün Exynos 5 octa işlemcili versiyonu en yük sek puanı elde ederken, Butterfly S ise 3.190 ile yakın bir puan elde etmeyi başarıyor.

Geekbench 2 (Yüksek olan daha iyi)

Android telefonlarda saf işlem (CPU, GPU, RAM ve depolama) ve grafik performansını gözler önüne seren Quadrant testinde ise Butterfly S tüm rakiplerini geride bırakmayı başarıyor.

Quadrant (Yüksek olan daha iyi)

Telefonun işlemci ve grafik performans gücünü ortaya koyan GLBenchmark 2.5 Egypt ve GLBenchmark 2.7 T-Rex testlerinde ise Butterfly S’in az bir farkla Galaxy S4’ün (I9500) gerisinde kaldığını görüyoruz.

GLBenchmark 2.5 Egypt (Yüksek olan daha iyi)

GLBenchmark 2.7 T-Rex (Yüksek olan daha iyi)

Son olarak Vellamo HTML 5 testinde ise Buttefly S’in tüm rakiplerini geride bıraktığını görüyoruz.

Vellamo (Yüksek olan daha iyi)

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!