HTC Büyük Ekranlı Bir Telefon Duyurmaya Hazırlanıyor

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Geçtiğimiz yıl One Max ile büyük ekranlı telefonlar kategorisine dahil olan ancak başarısız satışlar neticesinde umduğunu bulamayan HTC, şubat ayında tanıtılan 5.5-inç ekranlı Desire 816 ile bu kategoride şanssızlığını kırdı görünüyor. Ülkemizde de satışta olan telefona dünya genelinde yoğun bir ilgi var. Tayvanlı üretici ayrıca IFA 2014’te 5.5-inç ekranlı Desire 820 modelini de duyurdu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

HTC’nin bu yıl kullanıcılarla buluşturacağı büyük ekranlı telefonlar Desire 816 ve Desire 820 ile sınırlı kalmayacak. Son dönemde HTC cephesinden sızıntılarla gündeme gelen ve bu sızıntıların birçoğunda haklı çıkan @upleaks’e göre HTC sekiz çekirdek işlemcili bir phablet telefon duyuracak.

MediaTek cephesinden sekiz çekirdekli MT6595 işlemcisiyle donatılacak akıllı telefonun işlemci ve RAM miktarı dışında Desire 816 ile aynı özelliklerde olacağı belirtildi. Desire 816’da 1.5GB RAM kullanıldı. Yeni telefonda 1 ya da 2GB RAM kullanılması muhtemel görünüyor.

Yeni telefonda ayrıca Desire 816’da olduğu gibi 5.5-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekran kullanılacak. Android 4.4 ve Sense 6 kullanıcı arayüzü yeni cihazın yazılım tarafını oluşturacak.

9

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir