HTC Desire için Android 2.3 Gingerbread Güncellemesi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google, mobil işletim sistemi olan Android’i açık kaynak kodlu olarak sunduğundan dolayı birçok üretici bu işletim sistemini cihazlarında kullanıyor ve yazılım desteğini sağlıyor. Bu sayede kısa zamanda büyük işler başaran Android, büyümesiyle orantılı olarak duyurulan yeni versiyonlarla gelişiyor.
Yazılım desteğini sağlamakla yükümlü olan üreticiler, Android’in baş döndürücü hızına ayak uyduramadığından bir süre sonra yazılım güncelliğini koruyamayarak geriye düşmeye başladı. Fakat Android Gingerbreadgüncellemesi ile birlikte Google’ın yeni versiyonları üreticilerin kullanımı için çok daha erken dağıtması, birbiri ardına yayınlanan güncelleme haberlerinin artmasını sağladı. Ayrıca piyasadaki cihazların kullandığı versiyonlarda da belirli bir düzen sağlanmış oldu.

Andronova

Gingerbread güncellemesi alacağı onaylanan bir diğer Android telefonu da; HTC’nin pazardaki başarısında önemli rol oynayan HTC Desire oldu. Şimdilik sadece İngilitere ve Avrupa pazarına sürülen Desire’lar konusunda bir açıklama yapıldı. İngiltere’nin Three (3) operatörü; resmi Twitter hesabında cevapladığı bir soruda; HTC Desire için Gingerbread güncellemesinin test aşamasında olduğunu, son kullanıcı için dağıtımın Nisan sonu / Mayıs başı gibi yapılacağını müjdeledi. Resmi ağızdan yapılan açıklama, Desire sahiplerini sevindirirken, Avrupa dışındaki ülkelerde güncellemenin gecikmeli olabileceği söyleniyor.
Android Gingerbread’in sürüm notları ve HTC Desire’ın yazılımsal eksikliklerini kapsayan bir güncelleme olacağını varsayarsak, HTC Desire için Android Gingerbread güncellemesinin getireceği yenilikleri şöyle sıralayabiliriz;
Yeni HTC Sense Arayüzü
Performans artışı,
Gelişmiş güç yönetimi
Ext4 Dosya Sistemi
VoIP desteği
Kopyala/Yapıştır sisteminde düzenleme
İndirme Yöneticisi
Tekrar dizayn edilen Çoklu-Dokunmatik desteğine sahip Sanal Klavye
İngiltere ve Avrupa için onay alan güncelleme, umarız söylenildiği tarihlerde ülkemizde de kullanıma sunulur. HTC Desire’ınız distribütör ürünü ise, orjinal ROM yükleyerek, Android Gingerbread güncellemesini belirtilen tarihlerde almak için Android Türkiye Forum’umuzdaki ilgili konuyu buradanziyaret edebilirsiniz.

.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın