HTC Desire Q ve Desire P’nin Basın Görselleri Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC One, tepe noktasında konumlandıran Tayvanlı üretici, yıl sonuna kadar giriş ve orta seviyede telefonlar oluşturacak. Bu anlamda ismi bir süredir zikredilen iki model üzerinde son dönemde iddialar gündeme gelmişti. Uzak doğulu kaynaklardan gelen sızıntılar neticesinde HTC’nin Desire P ve Desire Q modellerinin basın görselleri ortaya çıktı.

Andronova

Telefonlar için söz konusu teknik özelliklere değinecek olursak; Desire P, 4.3-inç boyutunda 800 x 480p çözünürlüklü bir ekrana sahip olup, 1GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemciyi beraberinde getirecek. 1GB RAM’in yer aldığı telefonda işlemci birimi henüz net değil ancak Qualcomm cephesinden bir işlemcinin telefonda yer alması bekleniyor.

Dahili bellek kapasitesi henüz bildirilmeyen Desire P’nin microSD kart desteği sayesinde bellek artımına olanak sağladığını görüyoruz. 8MP çözünürlüklü arka kameranın yer alacağı telefonda aynı zamanda Beats Audio ses amplifikatörü de yer almakta. Android 4.1 Jelly Bean ile çalışan telefon kırmızı ve siyah renk seçenekleri ile ilk olarak Çin’de satışa sunulacak. Belirlenen satış fiyatı ise 365$.

Desire Q ise giriş seviyesinde teknik özellikler sunuyor. 4-inç ekrana sahip telefon tıpkı Desire P modelinde olduğu gibi Adroid 4.1 Jelly Bean ile çalışacak ve Beats Audio ses amplifikatörüne sahip olacak. Teknik detayları kısıtlı olarak paylaşılan telefonun 235$ etiket fiyatı ile ilk olarak Tayvan’da satışa sunulması bekleniyor. İlk aşamada uzak doğuda kullanıcılara sunulması planlanan telefonların farklı pazarlara açılmaları da bekleniyor.

kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın