HTC ‘Güzel ve Yıkıcı’ Bir Tablet ve İhtiyaçları Karşılayacak Bir Akıllı Saat Üzerinde Çalışıyor!

blank

Mobil dünyasının yenilikçi üreticilerinden HTC mevcut durumda parlak bir dönem geçirmiyor. Hatta şirket uzun yıllar sonra ilk defa geçtiğimiz çeyrekte zarar açıklamıştı. Dev bütçeli bir reklam ve tanıtım süreci içerisinde olan HTC, aynı zamanda şirket içerisinde bazı yetki değişimleri gerçekleştirmek ve yeni platformlara açılmak gibi çözümler de geliştiriyor. Şirketin CEO görevini yürüten Peter Chou yetkilerinin büyük bölümünü HTC Başkanı Cher Wang’e devrederken, kendisi daha çok ürün geliştirme sürecinde rol alacak.

teknik destek

Peter Chou’nun The Financal Times’a verdiği röportajda ise Tayvanlı üreticinin açılmak istediği yeni platformların tablet ve akıllı saat üretimi olduğunu görüyoruz. Şirket, 2011 yılında 7-inçlik HTC Flyer ve 10.1-inçlik HTC Jetstream modelleri ile özellikle ABD pazarında bazı ilerlemeler kaydetse de tablet sektörü genel anlamda tam bir hayal kırıklığı ile sonuçlandı.

Geçtiğimiz yıl UEFA ile imzalanan anlaşma neticesinde kuruluşun 3 yıl boyunca telefon ve tablet tedarikçisi olan HTC’nin yapılan anlaşma gereği tablet üretimine tekrar döneceği konuşuldu. Şirket CEO’sunun verdiği röportajda tabletin teknik özellikleri ve çıkış tarihine ilişkin değerlendirmeler yapılmasa da, Peter Chou; hazırladıkları tablet için “güzel ve yıkıcı” ifadesini kullanıyor.

Amazon ile ortak akıllı telefonlar geliştirdiği konuşulan HTC’nin mesai harcayacağı bir diğer husus ise akıllı bir saat olacak. Giyilebilir teknolojinin önemine vurgu yapan Chou, “Microsoft ile geçtiğimiz yıllarda ortak bir akıllı saat projesi üzerinde çalıştıklarını ancak planlamanın meyvelerini vermediğini belirtti.” Chou ayrıca mevcut pazardaki akıllı saatlerin erken versiyonlar olduğunu ve hilelerle dolu olduğunun altını çizdi.

HTC’nin geliştireceği akıllı saate dair detaylar röportajda yer almadı. Tablet ve akıllı saat çözümlerinin önümüzdeki yıldan itibaren tüketicilerle buluşması bekleniyor.

kaynak: PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!