HTC Hangi Telefonlara Android 4.4 KitKat Güncellemesi Sunacak?

Andronova

Android 4.4’ün yayınlanmasıyla birlikte HTC cephesinden kısa süre içerisinde bir açıklama yayınlanmış ve güncellemenin ilk olarak One modeli için ocak ayında başlayacağı bilgisi verilmişti. Tayvanlı üretici diğer modeller içinse ilerleyen süreçte açıklama yapacağını ifade etse de, henüz bu yönde bir gelişme yaşanmış değil. Fakat HTC ile yakın ilişiler içerisinde olan ve neredeyse tüm HTC cihazlar için yazılımlar geliştiren LlabTooFeR, Twitter hesabı üzerinden hangi telefonların Android 4.4 güncellemesine kavuşacağını liste şeklinde açıkladı.

Bu cihazlar HTC One, One Dual SIM, One Max, One mini, Desire 601, Butterfly S ve DroidDNA/Butterfly şeklinde sıralanıyor. Listede bir sürprizle karşılaşmadık desek yeridir. Bahsi geçen modeller için zaten güncelleme beklenen bir gelişmeydi. Desire 601 de güncel bir model olması sebebiyle güncelleme alması bekleniyordu.

Android 4.4’ün 512MB RAM‘e sahip cihazlarda verimli şekilde çalıştığı dikkate alındığında listede giriş seviyesinden herhangi bir telefonun yer almasını beklenebilirdi ya da 2012 yılı amiral gemi modelleri One X ve One X+ da yine bu listede yer alabilirdi.

HTC, Android 4.4’ün dağıtımına ilk olarak One için başlayacak. Dağıtımın kademeli olarak diğer modeller için de yılın ilk çeyreğinde başlaması bekleniyor.

htc

kaynak: LlabTooFeR

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir