HTC Hazırladığı Güncelleme ile Ultrapiksel Kameranın Performansını Arttırıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sunduğu tasarım ve kasa yapısıyla dikkat çeken HTC One, aynı zamanda sahip olduğu birçok ilk ile adından sıkça söz ettirmekte. Başta Amerika olmak üzere dünya genelinde yoğun bir ilgiyle karşılaşması beklenen telefon için, HTC’nin güncelleme hazırlığında olduğu bildiriliyor. Resmi tanıtımı sonrasında Android 4.2 güncellemesine kısa süre içerisinde kavuşacağı bildirilen HTC One cephesinde ilk güncelleme Ultrapiksel kamera için yayınlanacak.

teknik destek

F/2.0 diyafram aralığı ve sahip olduğu 3 sensör ile 4MP çözünürlüklü bir kamera olmasına rağmen rakiplerine nazaran ışığı 3 kat daha fazla hapseden kamera, gece ve az ışıklı ortam çekimlerinde mükemmele yakın sonuçlara imza atarken; gündüz çekimlerinde ise aynı başarıyı sergileyemediği görülüyor. Donanım noktasında Ultrapiksel kameraya fazlasıyla güvenen HTC, yazılım bölümünde yapmış olduğu düzenlemelerle ISO 100, 400 ve 1600 değerlerinde görüntü kalitesi arttırılıyor. Güncelleme kapsamında sunulacak iyileştirmelerle kamerada ne denli bir gelişimin sağlandığını alt bölümde yer alan fotoğraflardan anlaşılıyor. HTC yeni yazılım ile bu yıl üst seviyede konumlandıracağı tek model ile daha iyi bir kamera deneyimi sunacak.

HTC One, Ultrapiksel kameranın yanı sıra BlinkFeed, BoomSound, HTC Zoe, Sense 5 ve tamamı alüminyumdan oluşan yapısı gibi ilkleri bünyesinde barındırıyor. 4.7-inçlik Süper parlak ekrana sahip telefon inç başına sunduğu 468 ppi değer ile mevcut pazarda en iyi görüntü kalitesinin sunan telefonların başında geliyor. 1.7GHz frekans hızında çalışan Qualcom 600 işlemci, Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM ise telefonun güç birimini oluşturuyor.

media 3010

kaynak: Android and Me

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın