HTC, IFA Berlin Öncesi Yeni Cihazlarını Duyurdu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC, IFA Berlin Öncesi Yeni Cihazlarını Duyurdu: Desire 300, Desire 601 ve HTC BoomBas Hoparlör

Andronova

Oluşturduğu yüksek bütçeli reklam çalışmalarını aralıksız sürdüren HTC, One Max ile büyük ekranlı telefon kategorisine hazırlanırken, diğer taraftan giriş/orta seviye için de ürün tanıtımlarına devam ediyor. Tayvanlı üreticinin tüketicilere sunduğu son telefonlar Desire 300 ve Desire 601 adlı modeller oldu.

Desire 300 ile giriş seviyesini hedef alan HTC, One modeli ile başlattığı Sense 5 kullanıcı arayüzünü giriş seviyesi modellerinde de yer vermeye başladı. Desire 300’ün teknik özelliklerini listeleyecek olursak;

-131.78 x 66.23 x 10.12mm boyut ve 120 gram ağırlık

-4.3 inçlik 480×800 piksel çözünürlüklü ekran

-1GHz çift çekirdekli Snapdragon 400

Android Jelly Bean, Sense 5 ve BlinkFeed

-512MB RAM, 4GB dahili depolama ve microSD kart desteği

-F/2.8 diyafram aralığına sahip 5MP çözünürlüklü arka kamera, VGA ön kamera

-1.650mAh kapasiteli batarya

-Bluetooth 4.0, Beats Audio

HTC, IFA Berlin Öncesi Yeni Cihazlarını Duyurdu

Zara kod adına sahip Desire 600 ise orta seviyede konumlandırılırken, Desire 300 modelinde olduğu gibi yine bu telefonda da One tasarımından esintiler görüyoruz. Teknik özellikler ise daha çok One mini modelini çağrıştırıyor. Desire 601’in sergilediği teknik özelliklere göz atacak olursak;

-134.5 x 66.7 x 9.88mm  boyut ve 130 gram ağırlık

-4.5-inç boyutunda QHD (960×540) çözünürlüklü LCD ekran

-1.4GHz çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemci

-Android Jelly Bean, Sense 5 ve BlinkFeed

-1GB RAM, 8GB dahili depolama ve microSD kart desteği

-4G LTE, Bluetooth 4.0, Beats Audio

-BoomSound hoparlörler (dahili amplifikatör ve çift ön stereo hoparlörler)

-F2.0 diyafram aralığına sahip 5MP arka kamera (akıllı flaş, 1080p video, ağır çekim)

-2.100mAh kapasiteli batarya

HTC’nin Desire 300 ve Desire 601 modellerini ekim ayı içerisinde Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’da birçok ülkede satışa sunacak. Fiyat ise henüz açıklanmış değil.

Tayvanlı üretici söz konusu telefonların yanında küp şeklinde BoomBass adlı bir Bluetooth hoparlör de duyurdu. Beats Audio ile yapılan ortaklık neticesinde akıllı telefon modellerinde ses deneyimini üst seviyeye çıkaran HTC, BoomBass adlı hoparlör çözümünde müzik ve ses deneyimini bir adım daha ileri taşıma hedefinde.

1.200mAh kapasiteli bir bataryaya sahip BoomBass 9 saat süren bir müzik deneyimi yaşatıyor. MicroUSB ile şarj olan cihazın alt bölümünde yer alan kırmızı bölüm ileri doğru kaydırılarak telefon için raf görevi üstlenir. BoomBass ile akıllı telefonlar arasında eşleşme NFC bağlantısı sayesinde gerçekleşirken, müzik akışı ise Bluetooth bağlantısı ile gerçekleşiyor. Cihaz ve telefon arasında bağlantı 10 metreye kadar sağlıklı bir şekilde yürütülüyor. 64x64x64mm’lik boyutlarla rahat taşınabilir olan BoomBass ekim ayı içerisinde raflardaki yerini alacak. Fiyata dair bir açıklama yapılmadı.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.