HTC İmzalı Google Nexus 9 Tablet Resmiyet Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Teknoloji devi Google, Android 5.0 Lollipop versiyonlu ve Motorola tarafından üretilen Nexus 6‘nın yanında yeni nesil tableti Nexus 9‘u da gün yüzüne çıkardı.

Daha önce özellikleri ve fiyatı sızdırılan Nexus 9‘un üretimini HTC üstlenmiş. 8.9-inç boyutunda ve 2048 x 1536 piksel çözünürlüğünde bir ekranın kullanıldığı tablet, Android 5.0 Lollipop üzerinde çalışıyor. iPad modellerinde olduğu gibi 4:3 görüntü oranına sahip ekranın piksel yoğunluğu ise 288ppi. HTC telefonlardan alıştığımız üzere ön tarafa bakan stereo hoparlörlere yer verilen Nexus 9, 7.9mm inceliğinde bir kasaya sahip.

Fırçalanmış alüminyum ve yumuşak dokulu plastikten imal edilen tablet, Nvidia üretimi 64-bit destekli Tegra K-1 işlemcisinden güç alıyor. 2.3GHz hızındaki işlemciye Kepler DX1 grafik çipi eşlik ediyor. 6700mAh kapasiteli bir pile yer verilen Nexus 9, Google’a göre 9 saat kullanım süresi sunuyor. 1.6MP çözünürlüğünde ön kameraya, 8MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip tabletin RAM kapasitesi ise 2GB. 16GB ve 32GB olmak üzere iki farklı depolama kapasitesi ile gelen Nexus 9 da microSD kart desteği bulunmuyor.

Google-Nexus-9

Siyah, beyaz ve bej renk seçeneklerine sahip tabletin, ayrıca Wi-Fi ve 4G’li versiyonları da mevcut. Özel bir klavyeli kılıfı da bulunan Nexus 9‘un, 3 Kasımda raflardaki yerini alması planlanıyor. Nexus 9’un fiyatı ise, 16GB/Wi-Fi modeli 399Dolar, 32GB/Wi-Fi modeli 479Dolar ve 32GB/4G LTE destekli modeli 599Dolar olan tablet ilk olarak ABD’de piyasaya çıkacak.Google-Nexus-9 (2)Google-Nexus-9 (3)

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir