HTC, iPhone 5C Plastik Tasarımlı ve 8 Çekirdekli Yeni Bir Desire Modeli Hazırlıyor

blank

Giriş ve orta kategoride yer alan akıllı telefon modellerini Desire serisine dahil eden HTC’nin yakın zamanda Desire serisine iddialı bir model katması bekleniyor. Söz konusu telefonun için uzun bir süredir Qualcomm işlemciye sahip olacağı söylentileri vardı, ancak son yaşanan gelişmelere göre HTC’nin orta menzilli akıllı telefonda MediaTek cephesinden gerçek 8 çekirdekli MT6592 yongasetini kullanacağını gösteriyor.

teknik destek

Telefon hakkında yaşanana gelişmeler sadece bununla sınırlı değil, ePrice alış-veriş sitesinde yayınlanan fotoğraflara göre yeni nesil Desire telefon tıpkı iPhone 5C‘de olduğu gibi plastik bir kasaya ve oldukça ince bir tasarıma sahip olacak. Telefonda ayrıca mavi, sarı, kırmızı ve turuncu gibi eğlenceli renk seçeneklerine de yer verilecek.

Gerçek 8 çekirdekli MediaTek MT6592 işlemcisinden güç alacak telefonun ekran boyutu ise 5-inç seviyesinde olacak. HD çözünürlüklü ekranla donatılacak Desire modelinde1.5GB RAM, LED flaşlı 8MP çözünürlüklü arka kamera, Android 4.3 Jelly Bean ve Sense 5.5 kullanıcı arayüzü yer alacak. Telefonun fiyatına dair resmi olarak onaylanan bir gelişme yok ancak akıllı cihazın Çin’de en fazla 330$’a sahip olacağı konuşuluyor.

HTC ve MediaTek işbirliğinin sadece Çin ya da Güney Asya ülkeleriyle mi sınırlı kalacağını önümüzdeki ay gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde göreceğiz. Yeni nesil Desire modelini MWC 2014’te sergilenmesi telefonun dünyanın birçok noktasında satışa sunulacağı anlamına gelir.

14

kaynak: phonearena.com

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!