HTC J Butterfly Avrupa'da Satışa Sunulmayacak

HTC J Butterfly Avrupa'da Satışa Sunulmayacak
müşteri hizmetleri

Japonya’da hizmet veren NTT Docomo operatörü için özel üretilen HTC J Butterfly bir süre önce küresel pazar içinde doğrulanmıştı. Japonya’nın yanı sıra Droid DNA ismiyle Amerika’da satışa sunulan telefon yoğun bir ilgiyle karşılandı. Bu noktada HTC Ceo’su Peter Chou, talepleri karşılamakta zorlandıklarını ifade etmiş ve bununla birlikte üretimi arttıracaklarını açıklamıştı.

HTC J Butterfly, 5inç boyutunda inç başına 441ppi değer sunan Full HD panelli Super IPS LCD3 ekrana sahip. 1.5GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm S4 Pro işlemciye Adreno 320 GPU eşlik ederken 2GB RAM ve 16GB dahili depolama alanı karşımıza çıkan diğer detaylar. SDkart desteği de sunan telefon arka bölümde iddialı 8mp kameraya, ön bölümde ise yine geniş açılı 1.9mp kameraya sahip. Telefonda Beats Audio teknolojisi yerleşik olan var ve ses konusunda üst seviye deneyim sunuyor.

Yukarıda saydığımız teknik detaylarla telefon göz doldururken kullanıcılar arasında ülkemiz de dahil olmak üzere Avrupa genelinde sabırsız bir bekleyiş vardı. 2012 yılı bitmeden telefonun Avrupa genelinde birçok ülkede raflardaki yerini alması beklenirken HTC cephesinden şaşkınlık yaratan haber geldi.

İngiltere merkezli Expansys perakendecisi bir süre önce telefonu ön siparişe açmıştı. Bugün itibariyle ön sipariş veren kullanıcılara atılan mail büyük hayal kırıklığı yarattı. Mail içeriğine baktığımızda, telefonun HTC tarafından bizzat Avrupa pazarına sunulmayacağı ifade edilirken yapılan açıklamaya ek olarak ön siparişlerin iptal edildiği ortaya çıktı.

Şirketin böyle bir kararı almasında nasıl bir etken rol oynadı bilmiyoruz fakat bu noktada HTC cephesinde bir açıklama bekleniyor.

kaynak: coolsmartphone.com

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR