HTC J Butterfly ile Android 4.2.2 ve Sense 5.1 Sızıntıları

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

One modelinde Sense arayüzünde radikal değişiler sergileyen HTC, söz konusu arayüzü One X, J Butterfly, One S ve Droid DNA modellerine sunulacağı yetkililer tarafından resmi olarak bildirilmişti. Nisan ayı içerisinde ortaya çıkan iddialarda ise Android 4.2.2 ile Sense 5 arayüzünün haziran ya da temmuz döneminde One X ve J Butterfly’e geleceği dillendirilmişti. Söz konusu iddiayı güçlendirecek somut bilgiler ortaya çıktı.

Andronova

Dünyanın Full HD çözünürlüklü ilk telefonu olma özelliğini gösteren J Butterfly, Android 4.2.2 ve Sense 5.1 arayüzü ile görüntülenirken, söz konusu güncellemenin neler getireceğini dair ipuçları elde ediyoruz. Güncellemenin yine aynı dönem içerisinde HTC One’a da gelmesi beklenirken, Sense 5.1’de Android 4.2.2. stock yazılımda yer bulan bildirim ekranı ve kısa yollar, HTC BlinkFeed ve bazı arayüz iyileştirmeleri dikkat çekiyor.

Yenilikler arasında HTC Zoe olarak adlandırılan gelişmiş görüntüleme teknolojisi yer almıyor. Ancak güncellemenin final versiyonunda HTC’nin yeniliği yer verebileceği konuşuluyor.

Cihaz performansında bir dizi artışlar sağlayan, bunun yanı sıra arayüzde ciddi anlamda yenilikler sunan Adroid 4.2.2 ve Sense 5.1 güncellemesinin dağıtımına haziran ayı içerisinde başlanabilir. Güncellemeye ilk kavuşacak telefonlar arasında J Butterfly, HTC One ve One X geliyor. One S içinse kullanıcıların bir süre daha beklemesi gerekebilir.

E99w8MHOavg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın