HTC M4, Teknik Özellikleriyle HTC First’e Benzerlik Gösteriyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC’nin orta segmentte konumlandıracağı yeni telefonu M4 hakkında ilk detaylar HTC One’ın (M7) tanıtılması sonrasında ortaya çıkmıştı. One serisine dahil edilmesi beklenen telefonun, Ultrapiksel kamera sensöründe yaşanan tedarik sıkıntısı sebebiyle gecikmeye uğradığı belirtiliyor. Hatırlayacak olursak HTC One da benzer bir sorunla karşılaşmış ve telefonun 3 hafta kadar gecikmesi söz konusu olmuştu.

teknik destek

Son gelen değerlendirmelere göz attığımızda ise M4’ün Facebook’un kısa süre önce görücüye çıkardığı HTC First ile benzer özelliklere sahip olacağı iddia ediliyor. Tasarım ve teknik anlamda benzerlikler söz konusu olsa da, Facebook Home ve ultrapiksel gibi önemli farklılıklarında var olduğunu hatırlatalım.

HTC M4, 1.2GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm 400 işlemcisine sahip olacak. Ultrapiksel kamera ile donatılan telefonda 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir ekranı yer alması bekleniyor. 16GB dahili depolama biriminin yer aldığı telefonda sistem belleği ise 1GB olarak karşımıza çıkıyor. Henüz net değil ancak telefonda microSD kart desteği beklenmiyor. Arka bölümdeki ultrapiksel kameranın yanı sıra ön bölümde ise 1.6MP çözünürlüklü bir kamera konumlandırılıyor.

Hali hazırda Android’in en güncel versiyonu ile çalışacağı belirtilen telefonda, tıpkı One modelinde olduğu gibi Sense 5’in yer alması bekleniyor. GPS/GLONASS, Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi 802.11a / b/ g / n telefonda yer alması beklenen bağlantı seçeneklerini oluşturuyor.

kaynak: androidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın